Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Josef Dobeš připravuje nový projekt, který by měl podpořit tzv. inkluzívní vzdělávání neboli začleňování postižených a znevýhodněných dětí do běžné výuky. MŠMT chce na tento projekt získat 250 milionů korun z evropských fondů. Neziskové organizace však tento finančně nákladný projekt kritizují, dle jejich názoru je předražený a ne příliš přínosný, neboť je podobný jinému, již fungujícímu projektu.

Zda budou žáci v příštím školním roce maturovat z 2 nebo 3 povinných předmětů, není zatím zcela jasné. Maturanti v roce 2010/2011 konali povinnou zkoušku z českého jazyka a dále si vybírali mezi matematikou a cizím jazykem. Politické strany VV a KSČM požadují ponechat stávající podobu státních maturit pro příští dva roky, naproti tomu TOP 09, ODS a ČSSD se proti tomuto návrhu stavějí do opozice.

Plánovaná novela zákona MŠMT chystá od ledna 2012 přispívat firemním školkám částkou 2.000 korun měsíčně na jedno dítě. Ročně by tak tato změna přišla na 100 milionů korun.

Ministr školství Josef Dobeš představil na tiskové konferenci žebříček 10 nejlepších gymnázií, 10 nejlepších středních odborných škol a 3 nejúspěšnějších gymnázií a SOŠ za každý kraj z hlediska výsledků státních maturit.

Státní maturity skončily a obecně se dá konstatovat, že většina žáků a učitelů s nimi spokojena nebyla. V Brně proto vznikl otevřený dopis adresovaný právě ministrovi školství, v němž ho pedagogové vybízejí, aby zvážil svoje setrvání v postu ministra školství. Na začátku června vznikl též otevřený dopis ze strany žáků, který má nyní již více než 13.000 signatářů. Poukazují zejména na nejednoznačné a nesmyslné otázky testů.

Strana 81 z 100První   Předchozí   76  77  78  79  80  [81]  82  83  84  85  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...