Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Při výcviku policejního psa, specializovaného na vyhledávání drog, byla nalezena na plzeňské škole igelitová taška plná marihuany. Služební pes měl za úkol najít v jedné ze šatních skříněk vzorek s drogou, kterou tam uložil policejní kynolog. Pes se však rozeběhnul k jiné skříňce a hlasitě štěkal. Po otevření skříňky našli uvnitř policisté igelitovou tašku s marihuanou. Tato taška patřila devatenáctileté žákyni, která o chvíli později byla přivedena zaměstnankyní školy. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Do konce roku 2011 se mohou všechny střední školy registrovat do databáze Národního centra Europass ČR. Prostřednictvím online registračního a objednávkového formuláře obdrží na konci školního roku pro své absolventy doklad o oboru jejich vzdělání srovnatelný v rámci Evropské unie.

Europass je soubor dokumentů, který objasňuje předchozí vzdělání, pracovní zkušenosti, odbornou kvalifikaci, jazykové schopnosti a osobní kompetence svého držitele.

eTwinning je projekt, ve kterém realizují školy z různých zemí vzdělávání prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Podporuje spolupráci žáků i učitelů MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ v rámci Evropské unie, dále povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat se, žít a pracovat v Evropě. Zaměřuje se na mezinárodní spolupráci škol a jejich partnerství a společné aktivity. K vzájemné diskusi pak školy využívají diskusní fóra, chaty a videokonference.

Ministr školství, Josef Dobeš, plánuje vrátit do základních škol učební osnovy, prozatím pouze pro český a anglický jazyk a matematiku. Hlavním důvodem jsou neuspokojivé výsledky českých žáků v mezinárodním srovnání.

Ministerstvo školství se rozhodlo od příštího akademického roku změnit způsob financování vysokých škol. Cílem je, aby nejprve obdržely pouze část peněz, a teprve poté, co prokážou dostatečnou kvalitu, by získaly další finance. Školy tedy mezi sebou budou „soutěžit“ v úspěchu ve vědě nebo v tom, jak spolupracují se zahraničními badateli ve výzkumu. Zohledňovat se bude i uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Účelem změn ve financování je zkvalitnit univerzitní vzdělávání. Rektoři vysokých škol tento plán podporují, avšak část peněz, kterou obdrží na začátku, se jim zdá příliš nízká a hlavně velmi rozdílová oproti finančnímu obnosu, který dostávaly doposud.

Strana 84 z 88První   Předchozí   79  80  81  82  83  [84]  85  86  87  88  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...