Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

V sobotu 11. června budou od 19 hodin do jedné hodiny po půlnoci otevřena muzea, galerie a další instituce zapojené do akce Pražská muzejní noc. Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského připravilo řadu doprovodných programů včetně výstavy Zlaté české ručičky. Historie a současný vývoj českého odborného školství.

Podle předběžného odhadu nesložilo maturitní zkoušku zhruba 20% studentů. Neúspěšným maturantům tedy hrozí, že se kvůli pozdějšímu termínu opravných maturit nedostanou na vysokou školu.

Ministr školství Josef Dobeš proto navrhnul neúspěšné maturanty přijímat podmíněně. S tímto krokem však některé univerzity a vysoké školy nesouhlasí.

Na internetovém serveru rajce.net mohla veřejnost hlasovat o nejhezčí tablo maturantů v České republice. Nejvíce hlasů získalo Církevní gymnázium v Plzni. Jejich tablo bylo stylizováno do 30. let 20. století. Ve stejném duchu pojali studenti také maturitní ples a půlnoční noviny. Vítězné tablo si můžete prohlédnout v plzeňském knihkupectví v sadech Pětatřicátníků naproti Divadlu Josefa Kajetána Tyla.

Za dobu svého jednoletého působení ve funkci ministra školství se rozhodl Josef Dobeš již podruhé změnit náměstka pro vysoké školy. Jana Kouckého tak vystřídá bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm. Jeho hlavním úkolem bude připravit reformu vysokých škol.

Ministr školství Josef Dobeš se rozhodl zrušit část Vyhlášky č. 73/2005, která uvádí, že pokud nemá škola možnosti a podmínky, nemusí zdravotně postižené studenty přijímat a učit. Své rozhodnutí odůvodnil ministr tím, že nelze diskriminovat zdravotně postižené, neboť by se porušoval školský zákon a rovný přístup ke vzdělávání všech bez rozdílu.

Strana 84 z 100První   Předchozí   79  80  81  82  83  [84]  85  86  87  88  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...