Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Do této soutěže se přihlásilo celkem 47 autorů. Dne 23. 5. vybrala porota do finále z více než 50 návrhů 5 soutěžících, a to Matěje Moravce, Kamilu Vejrostovou, Jakuba Grubera, Michala Slobodu a Ondřeje Zitu. Jejich návrhy nejvíce zaujaly porotu, přesto k nim měla některé připomínky, které finalistům příští týden sdělí, a následně ve druhém kole vybere vítěze. V druhé polovině června pak bude vítězné logo představeno veřejnosti.

Ministerstvo školství a Národní institut pro další vzdělávání zvou učitele ZŠ a nižších stupňů víceletých gymnázií na celostátní konferenci s názvem „Matematika v běžném životě“. Uskuteční se 6. června 2011 od 9:30 do 14:00 přímo na MŠMT v budově C 081 a vstup je 200 Kč. Na sjezdu zazní referáty např. na téma „Matematika v evropském kontextu“, „Může učitel ovlivnit vztah žáka k matematice?“, „Smysl předmatematické výchovy“ a jiné.

Polovina dětí nemá svůj vzor! Čím nižší socioekonomický status rodičů, tím méně jejich děti věří škole jako instituci! Více než třetina dětí v ČR nepovažuje své otce za hodné! Děti, které aktivně tráví volný čas, se cítí v životě více šťastné než děti ostatní!

Vláda ČR reaguje na potřebu zlepšit propojení pracovního a rodinného života a začne podporovat existenci firemních školek. MŠMT připravilo návrh legislativních změn v rámci novely zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, jejíž účinnost by měla být od 1. 9. 2011. Firemní školky mají též vyřešit problém s omezenými kapacitami ve veřejných mateřských školkách, usnadnit návrat zaměstnanců firem na pracovní trh, podpořit finanční soběstačnost rodin a dětem zaměstnanců poskytnout kvalitní předškolní vzdělávání.

Ministerstvo školství chystá novelu zákona o pedagogických pracovnících, jež by měla začít platit od ledna 2012. Reaguje tak na stížnosti učitelů odborných výcviků, kteří mají vystudovaný učební obor s maturitou a dle zákona musí mít i výuční list.

Strana 86 z 100První   Předchozí   81  82  83  84  85  [86]  87  88  89  90  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...