Škola OnLine

V souvislosti s přípravou na nový školní rok si Vám dovolujeme připomenout, kde naleznete případnou pomoc a nápovědu v případě, že si s tvorbou rozvrhu nevíte rady, či si potřebujete pouze „osvěžit“ jednotlivé kroky s ní související. Na portálu Škola OnLine je pro uživatele k dispozici záznam z webového semináře s názvem „Příprava rozvrhu pro nový školní rok“, kde Vám popíšeme základní postup při tvorbě rozvrhu a to jak „ručně“ přímo ve Škole OnLine, tak i pomocí automatického generátoru rozvrhů aSc Rozvrhy, se kterým se dokáže Škola OnLine propojit.

Zahájení školního roku bývá často spojené s příchodem nových učitelů, které je nutné zaregistrovat do školního informačního systému. Na následujících řádcích si stručně probereme důležité kroky, které je potřeba učinit v aplikaci Škola OnLine jak při příchodu nového učitele, tak při odchodu učitele, který z jakéhokoliv důvodu své působení na škole ukončil.

Upozorňujeme na volná místa ve vypsaném „Školení pedagogických pracovníků v užívání systému Škola OnLine“, které se uskuteční dne 26.8.2015 v Praze. Bližší informace ke školení a možnost registrace naleznete na tomto odkazu. Registrace je též možná na telefonu 378 229 460 nebo e-mailu hotline@skolaonline.cz

Ve článku „Jak správně zařadit nově příchozí žáky do tříd“, jsme si slíbili, že v některém dalším článku se podíváme na to, jak jednoduše zařadíte do tříd žáky, či budoucí studenty, které jste evidovali v modulech Zápis do 1. třídy (základní škola) nebo Přijímací řízení (střední a vyšší odborné školy), podívejme se tedy nyní na toto zařazování blíže.

V předchozích článcích jsme se společně věnovali nastavování nového školního roku, ukončování žáků, či jejich zařazování. V tomto článku se blíže podíváme na samotné založení školního roku, a některá nastavení, která Vám mohou během školního roku usnadnit práci s aplikací.

Strana 10 z 47První   Předchozí   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...