Škola OnLine

Společnost ŠKOLA ONLINE v rámci včerejšího společného setkání VIP a střediskových škol představila směr, kterým se bude školní informační systém Škola OnLine – Katedra ubírat v nadcházejícím období. Hlavními probíranými tématy byly státní maturity, export dat o uchazečích VOŠ nebo nová evidence školní matriky.

Společnost ŠKOLA ONLINE a.s. dlouhodobě jedná s Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) o možnosti exportu dat z IS CERTIS za účelem přenosu dat do školního informačního systému Škola OnLine - Katedra. Cílem našeho snažení je, aby škola měla maximálně usnadněnou evidenci dat ve školní matrice a zároveň v rámci modulu Maturity byla dostupná veškerá data o státní maturitní zkoušce za účelem archivace dat.

Všechny vyšší odborné, střední, základní školy a konzervatoře musí do 2. května 2011 předat data o svých žácích v rámci tzv. jarního aktualizačního sběru dat ze školní matriky. Na splnění své zákonné povinnosti tak zbývá školám poslední týden.

Školní informační systém Škola OnLine Vám nabízí účinný nástroj pro elektronické vedení školní matriky, pokročilé kontrolní mechanismy i odbornou pomoc s evidencí a vykazováním dat.

Ústav pro informace ve vzděláváníÚstav pro informace ve vzdělávání se chystá na podzim změnit způsob předávání individuálních dat o uchazečích, kteří mají zájem o vzdělávání se na vyšší odborné škole. Předávání dat bude implementováno do prostředí předávání individuálních údajů ze školní matriky. Potřebná data v podobě XML souboru bude možné jednoduše získat přímo z prostředí školního informačního systému Škola OnLine – Katedra.

Po necelých šesti týdnech přichází společnost ŠKOLA ONLINE a.s. na trh s další verzí svého webového školského informačního systému Škola OnLine. Většina v ní zahrnutých změn vychází z požadavků koncových uživatelů. Jejich společným jmenovatelem je především usnadnění a zefektivnění často prováděných činností. Opomenuty však nebyly ani změny v legislativě a vazbě na školní matriku.

Strana 41 z 47První   Předchozí   36  37  38  39  40  [41]  42  43  44  45  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...