Škola OnLine

Společnost ŠKOLA ONLINE a.s. dnes představila novou podobu uživatelské příručky pro aplikaci Akademie. Uživatelská příručka, která je součástí uceleného řešení zákaznické podpory systému Škola OnLine, prošla v uplynulých měsících výraznou změnou, která zahrnuje přepracování informační i technické části nápovědy. Mezi nejvýraznější novinky patří především vyhledávání ve webové podobě nápovědy, dostupnost příručky v podobě PDF souboru určeného například k tisku nebo těsné provázání nápovědy přímo s jednotlivými formuláři aplikace.

Na zákaznickou podporu Školy OnLine se v posledních dnech obrací stále více škol s dotazem na možnost převodu dat o složené maturitní zkoušce z informačního systému CERTIS do školního informačního systému Škola OnLine. Tyto dotazy pramení především z informací, které v uplynulých týdnech zazněly na seminářích pořádaných CERMATem pro vedení škol.

Od dnešního dne mohou školy předávat individuální data ze školní matriky Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV). V aplikaci Katedra slouží k tomuto účelu formulář Export dat pro ÚIV (Administrace – Export dat). Sběrné období ponechte takové, jaké je v systému přednastavené. Pro kontrolu stiskněte na tomto formuláři tlačítko Zkontrolovat. Pokud se nějaké chyby objeví, postupně je všechny opravte. V případě, že máte soubor bez jediné chyby, můžete jej zaslat na ÚIV. Na stejnojmenném formuláři si nejprve přes tlačítko Exportovat vyexportujte všechny soubory, které si uložte ve svém počítači. Poté se přihlaste do aplikace Matrika a data odešlete.

Jan Amos Komenský, učitel národů, se narodil 28. března 1592 na Moravě. Tento den je proto oficiálně považován i za Den učitelů.

Škola OnLine se k oslavám tohoto svátku připojuje a přeje všem hodně zdaru, nadšení a neutuchajícího elánu pro vykonávání této náročné pedagogické profese.

ICT ve školstvíDne 23. března 2011 se v Malostranském paláci v Praze uskuteční 1. ročník odborné konference a doprovodné výstavy ICT ve školství. Jedná se o akci zaměřenou na informační a komunikační technologie ve školství, určenou především pro pedagogy, ICT metodiky, pedagogické a vzdělávací instituce, představitele státní správy a samosprávy, dodavatele ICT technologií, poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.

Záštitu nad touto akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Strana 42 z 47První   Předchozí   37  38  39  40  41  [42]  43  44  45  46  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...