Škola OnLine

Vážení uživatelé aplikace Škola OnLine,

v uplynulém roce jsme se snažili náš informační systém neustále vylepšovat a přizpůsobovat jej dle vašich námětů a požadavků. V tomto článku tedy shrneme nejdůležitější změny, ke kterým v aplikaci Škola OnLine došlo. Byl přepracován grafický vzhled aplikací Katedra, Žákovská a Akademie, jehož cílem bylo zvýšení přívětivosti a srozumitelnosti uživatelského prostředí. Došlo též k přizpůsobení některých základních ovládacích prvků, které jsou nově lépe přístupné a srozumitelnější koncovým uživatelům. Zaktualizovali jsme a rozšířili pro vás naši nápovědu a vytvořili řadu nových videonápověd. Pro základní školy vznikl nový modul „Školní družina/Školní klub“. Pro vyšší odborné školy byl zapracován modul „Index“, který podporuje systém hodnocení na tomto typu škol, umožňuje např. zakládat zkušební termíny typu "Zápočet“.

Školní družina
Pokud se zabýváte vedením a řízením školní družiny a přemýšlíte, jak vše zefektivnit a zjednodušit, máme pro vás řešení. Používejte školní informační systém Škola OnLine, který jako první systém na trhu disponuje novým modulem Školní družina / Školní klub.

Nový modul umožňuje kompletní vedení školní družiny (školního klubu) a správu souvisejících evidencí v elektronické podobě. Modul Školní družina / Školní klub umožňuje evidovat vychovatele a vedoucí vychovatele, spravovat oddělení (skupiny) školní družiny (školního klubu) včetně zařazení a vyřazování jednotlivých žáků/studentů, evidovat příchody a odchody žáků a také vést a kontrolovat přehledy výchovně vzdělávací práce.

Vážení uživatelé systému Škola OnLine,
vzhledem k tomu, že se blíží konec školního roku a s ním i uzavírání hodnocení žáků a tisk vysvědčení, nabízíme Vám školení v práci s aplikací Katedra s následujícím obsahem:

- uzávěrky učitele a třídního učitele
- generování tiskových sestav/tisk vysvědčení
.

 

Na setkání VIP škol byla dnes slavnostně představena nová podoba uživatelské příručky pro aplikace Katedra a Žákovská. Uživatelská příručka, která je součástí uceleného řešení zákaznické podpory systému Škola OnLine, prošla v uplynulých měsících výraznou změnou, která zahrnuje přepracování informační i technické části nápovědy. Mezi nejvýraznější novinky patří především vyhledávání ve webové podobě nápovědy, dostupnost příručky v podobě PDF souboru určeného například k tisku nebo těsné provázání nápovědy přímo s jednotlivými formuláři aplikace.

Používáte systém Škola OnLine a nevíte si rady s tvorbou rozvrhu, uzávěrkami, tiskem dokumentů nebo odesíláním dat ze školní matriky na ÚIV? Nezoufejte!

Nyní máte jedinečnou možnost objednat si u nás jakékoliv školení, vedené kvalifikovanými lektory, a celé si je nechat uhradit od MŠMT. ŠKOLA ONLINE a.s. totiž získala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy akreditaci na pořádání školení v systému DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků).

Strana 45 z 47První   Předchozí   38  39  40  41  42  43  44  [45]  46  47  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...