Škola OnLine

Škola OnLine se už tradičně zúčastnila série Semináře Microsoft a BOXED pro školství, které proběhlo ve všech regionech České republiky letos na podzim. Prostřednictvím této akce byla navázána nová partnerství mezi školami a naší organizací.

 

 

Upozorňujeme všechny administrátory systému Škola OnLine, že dne 26. října proběhne školení na práci se školní matrikou a elektronické předávání dat ÚIV, a to na třech střediskových školách Školy OnLine .

Kde a kdy se školení bude konat:
- GYMNÁZIUM FRANTIŠKA KŘIŽÍKA, Sokolovská 54, Plzeň; čas konání 9.00 - 13.00
- GYMNÁZIUM BOTIČSKÁ, Botičská 2, Praha 1; čas konání 13.00 - 17.00
- STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KARVINÁ, Žižkova 1818, 733 01 Karviná; čas konání 14.00 - 18.00

Tisknout řadu potřebných dokumentů mohou v aplikaci Katedra od začátku tohoto školního roku nejen školní administrátoři, ale už i učitelé a další pracovníci školy, kteří mají v systému vlastní účet. Administrátor aplikace pouze musí pro každý vzor dokumentu určit skupinu uživatelů, které bude příslušná tisková sestava dostupná. Pro generování uživateli zpřístupněných dokumentů pak slouží formulář „Generování dokumentů“.

 

Chtěli byste při práci s aplikací Katedra využívat možnost tvorby a tisku různých dokumentů a nevíte, jak na to? Pak využijte nové videonápovědy na generování tiskových sestav ve Škole OnLine.

Z videosekvencí "Tvorba dokumentů - jednoduchý dokument" a "Tvorba dokumentů - složitější dokument" se dozvíte řadu důležitých informací o celém procesu tvorby tiskových sestav. Najdete zde návod, jak definovat datovou strukturu dokumentu, jak v aplikaci Word připravit pevnou "kostru" tiskové sestavy a jak do ní nadefinovat správná datová pole. Nakonec uvidíte, které kroky vedou k finálnímu vygenerování vytvořeného dokumentu s konkrétními údaji.

Systém Škola OnLine, tedy aplikace Katedra, Žákovská a Akademie, nově podporuje ověřování uživatelů prostřednictvím služby Windows Live ID, kterou provozuje společnost Microsoft.

Služba Windows Live ID poskytuje uživatelům možnost přístupu k řadě webů a aplikací bez nutnosti pamatovat si různé přístupové údaje. Při prvním přihlašování k systému Škola OnLine s ověřením přes Live ID je nutné provázat svůj účet s přihlášením k systému Škola OnLine. Opětovné ověření uživatelů je pak již realizováno pouze zadáním přístupových údajů ke službě Windows Live ID. Používání služby Windows Live ID je bezplatné. Více informací můžete získat na webu společnosti Microsoft.

Více o všech nových funkcích systému Škola OnLine najdete zde.

Strana 46 z 47První   Předchozí   38  39  40  41  42  43  44  45  [46]  47  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...