Se začátkem školního roku je spojeno mnoho činností, které vyžadují papírové seznamy žáků ve třídách. V dnešním článku si popíšeme (či spíše osvěžíme znalosti), jak nejlépe ze Školy OnLine získat seznamy žáků ve třídách. Oba způsoby jsou vhodné jak pro administrátory, tak i pro učitele. Jak tedy na to?
V souvislosti se zahájením nového školního roku bychom Vás rádi pozvali na školení určené pro administrátory systému Škola OnLine. Toto školení by Vám mělo usnadnit a zpříjemnit práci se systémem Škola OnLine při administrování celého systému.
První den ve škole obvykle bývá kratší a žáci se neučí podle stálého rozvrhu. Mohlo by Vás tedy zajímat jak tuto situaci řešit z hlediska rozvrhu ve Škole OnLine. Nabízíme Vám nyní dva možné postupy, jistě si sami vyberete ten, který je pro Vás výhodnější.
Jednou z častých situací, do které se uživatelé mohou po prázdninách dostat je zapomenutí hesla, případně uživatelského jména a tím pádem nemožnost přístupu do systému. Jak postupovat ocitnete-li se v této situaci? Řešení jsou různá podle toho, zda jste žák, rodič, učitel, či administrátor a jejich popis najdete v tomto článku.
Máte již pro školní rok 2015/2016 vytvořen rozvrh? Pak v tomto článku najdete, co doporučujeme zkontrolovat, než podle svého rozvrhu začnete 1. září naostro učit. Pokud ještě rozvrh vytvořený nemáte a teprve se na jeho tvorbu chystáte, pak si zde můžete ve stručnosti připomenout, co vše je potřeba před samotnou tvorbou nastavit a zkontrolovat. Samotnou tvorbu rozvrhu a nápovědu k ní najdete v článku Vytváříme rozvrh pro nový školní rok 2015/2016.
Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.
David Švarc Základní škola Martina Luthera v Plzni