Česká školní inspekce

Ve dnech 13. a 14. prosince proběhla dvoudenní generální zkouška testování žáků pátých a devátých tříd základních škol. Cílem nebylo ověřit znalosti žáků, ale technickou připravenost tohoto projektu. S ostrým ověřováním výsledků vzdělávání těchto tříd se počítá na jaře 2014. Do té doby proběhnou ještě 2 generální zkoušky.

Na jedné z pražských základních škol se 28. listopadu uskutečnila zkouška testovacího systému žáků 5. a 9. tříd. Ta předcházela chystanému pilotnímu testování, které proběhne 13. a 14. prosince. Cílem bylo otestovat aplikaci, se kterou žáci pracují, zjistit případné problémy nebo nejasnosti vznikající při její obsluze a ověřit základy logistického modelu přípravy a realizace pro samotné pilotní ověření.

Na začátku prázdnin obdrželo MŠMT informace, že na některých školách dostávají učitelé na dobu prázdnin pravidelně výpověď. Ministr školství proto vyzval učitele, kteří se s takovými praktikami setkali, aby je oznámili ministerstvu. Zároveň nařídil České školní inspekci provést na těchto školách kontrolu.

Vážené uživatelky, vážení uživatelé Školy OnLine,

vítáme vás po prázdninách opět ve škole a přejeme všem pedagogům, žákům i rodičům hodně úspěchů, sil a nadšení v začínajícím školním roce 2011/2012. Zároveň doufáme, že i nadále bude pro vás práce se systémem Škola OnLine příjemná a nápomocná.

Ministr školství odmítá postupy některých ředitelů, kteří dávají svým učitelům na konci školního roku výpověď na letní prázdniny, aby jim po tuto dobu nemuseli dávat výplatu. Učitelé jsou pak nuceni hledat si na prázdniny jinou práci. Josef Dobeš považuje tento postup za nemorální a neetický, a proto vyzval všechny takto poškozené kantory, aby poslali svůj podnět na tiskový odbor MŠMT na e-mailovou adresu press@msmt.cz. Tyto případy bude vyřizovat pracovník tiskového odboru Patrik Kubas. Ministr školství dále pověří Českou školní inspekci, aby se od září začala zabývat jednotlivými případy ukončování pracovního poměru a aby na těchto školách prověřila způsob jejich hospodaření a její úroveň.

Strana 2 z 3První   Předchozí   1  [2]  3  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...