Školství

23. března od 10 do 16 hodin proběhne v Plzni již 16. ročník Veletrhu pracovních příležitostí. Akci pořádá Stavovská unie studentů ZČU v Plzni a lokální centrum mezinárodní studentské organizace IAESTE při ZČU v Plzni. Bude se konat v budovách univerzitního komplexu ZČU v Plzni na Borských polích, a to ve vstupních vestibulech Fakulty elektrotechnické a ve společné budově Fakulty aplikovaných věd a Fakulty strojní. Je určen zejména současným a budoucím absolventům vysokých škol. Hned u vstupu obdrží Průvodce veletrhem se základními informacemi o zúčastněných firmách. Cílem je nabídnout jim pracovní uplatnění v českých i zahraničních firmách. Ve formě veletržních stánků a prezentací se bude představovat zhruba 80 firem a na základě osobního kontaktu oslovovat možné kandidáty na pracovní pozice. Studenti tak získají první zkušenosti s danými firmami a přehled o jejich požadavcích.

ICT ve školstvíDne 23. března 2011 se v Malostranském paláci v Praze uskuteční 1. ročník odborné konference a doprovodné výstavy ICT ve školství. Jedná se o akci zaměřenou na informační a komunikační technologie ve školství, určenou především pro pedagogy, ICT metodiky, pedagogické a vzdělávací instituce, představitele státní správy a samosprávy, dodavatele ICT technologií, poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.

Záštitu nad touto akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Již potřetí pořádal Nadační fond Prague Post (PPEF) soutěž The best teacher of English, letos nově ve spolupráci se společností Wattsenglish. Tento titul pro rok 2010 získalo pět angličtinářek – Eva Jeřábková, Jaroslava Patloková, Naděžda Kadlecová, Irena Šnebergerová a Barbora Muller Dočkalová.
Školské odbory nesouhlasí s finančními rozdíly v platech pedagogů s vysokoškolským vzděláním a bez něj. Žádají tedy navýšení mezd i pro učitele pouze se středním vzděláním. Odbory zahájily petiční akci a požadují, aby pro všechny pedagogy, bez ohledu na jejich dosažený stupeň vzdělání, platila vysokoškolská tabulka. Podepsat tuto petici bude možné do 30. května, poté bude předána ministrovi školství a vládě. Pokud by se finanční stav ve školství nezměnil, zvažují odbory dokonce ústavní stížnost.

Matematika patří stále mezi předměty, které nejsou u žáků příliš oblíbené. Při její výuce často chybí sepětí s praktickou využitelností, žáci jsou zatěžováni nudnými a mezi sebou neprovázanými úlohami a mnohdy u nich nedochází k rozvoji logického a abstraktního myšlení. Školy také často nedokážou pomoci matematicky slabším žákům, nebo naopak rozvíjet matematické talenty. Na některých školách dokonce ubývá počet vyučovacích hodin matematiky a na jejich místo se dostávají jiné předměty.

Strana 68 z 75První   Předchozí   63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...