Školství

Při výcviku policejního psa, specializovaného na vyhledávání drog, byla nalezena na plzeňské škole igelitová taška plná marihuany. Služební pes měl za úkol najít v jedné ze šatních skříněk vzorek s drogou, kterou tam uložil policejní kynolog. Pes se však rozeběhnul k jiné skříňce a hlasitě štěkal. Po otevření skříňky našli uvnitř policisté igelitovou tašku s marihuanou. Tato taška patřila devatenáctileté žákyni, která o chvíli později byla přivedena zaměstnankyní školy. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Do konce roku 2011 se mohou všechny střední školy registrovat do databáze Národního centra Europass ČR. Prostřednictvím online registračního a objednávkového formuláře obdrží na konci školního roku pro své absolventy doklad o oboru jejich vzdělání srovnatelný v rámci Evropské unie.

Europass je soubor dokumentů, který objasňuje předchozí vzdělání, pracovní zkušenosti, odbornou kvalifikaci, jazykové schopnosti a osobní kompetence svého držitele.

Ministr školství, Josef Dobeš, plánuje vrátit do základních škol učební osnovy, prozatím pouze pro český a anglický jazyk a matematiku. Hlavním důvodem jsou neuspokojivé výsledky českých žáků v mezinárodním srovnání.

Ministerstvo školství se rozhodlo od příštího akademického roku změnit způsob financování vysokých škol. Cílem je, aby nejprve obdržely pouze část peněz, a teprve poté, co prokážou dostatečnou kvalitu, by získaly další finance. Školy tedy mezi sebou budou „soutěžit“ v úspěchu ve vědě nebo v tom, jak spolupracují se zahraničními badateli ve výzkumu. Zohledňovat se bude i uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Účelem změn ve financování je zkvalitnit univerzitní vzdělávání. Rektoři vysokých škol tento plán podporují, avšak část peněz, kterou obdrží na začátku, se jim zdá příliš nízká a hlavně velmi rozdílová oproti finančnímu obnosu, který dostávaly doposud.

Josef Dobeš, ministr školství, plánuje zavést matematiku jako třetí povinný předmět u státních maturit, a to již za dva roky. To znamená, že od roku 2013 by museli studenti konat maturitu ze třech povinných předmětů – z českého jazyka, anglického jazyka a matematiky. Povinnou maturitu z matematiky se již snažil neúspěšně zavést v roce 2008 bývalý ministr školství, Ondřej Liška (SZ).

Strana 69 z 75První   Předchozí   64  65  66  67  68  [69]  70  71  72  73  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...