Školství

Zajistit výuku nejen v klasickém prostředí školy, ale i přímo doma dokáže nový projekt fungující v Plzni. Díky němu se mohou dlouhodobě nemocní nebo z jiných důvodů nepřítomní studenti účastnit vyučování na dálku.

Novinku zatím využívá plzeňské Gymnázium Františka Křižíka, které s nápadem přišlo. Město Plzeň by ale časem chtělo tuto alternativní formu výuky jako možnou nabídnout ve svých základních školách.

Státní maturity budou žáci středních škol skládat pravděpodobně až v roce 2011. Poslanci ve středu...

Pokud se váš potomek přesně za týden vypraví poprvé do školy, jistě už teď přemýšlíte, co všechno vás čeká, jaké starosti budou s jeho vzděláváním spojené a co všechno vaše dítě bude potřebovat, aby ve svém prvním roce ve školní lavici s úspěchem obstálo.

Důležité poznatky, týkající se zátěže rodičů prvňáčků, ať už fyzické, psychické nebo finanční, si můžete přečíst na iDNES.cz. Pracovníci Školy OnLine vám každopádně přejí hodně trpělivosti a hlavně příjemných zážitků.

K zápisu do 1. ročníku základního vzdělávání se ve dnech 15. ledna až 15. února 2009 dostavilo celkem 115 652 dětí. Ve školním roce 2009/2010 tak nově do lavic prvních tříd usedne 115 652 dětí, z toho bude 54% chlapců. O odklad povinné školní docházky požádali zákonní zástupci u 16 849 dětí.

Oproti roku 2008 se k zápisu dostavilo celkem o 2 299 dětí (o 2 %) více a na tomto navýšení se podílely děti, které přišly k zápisu poprvé. Došlo rovněž k mírnému navýšení počtu zapsaných dětí, kde došlo k růstu o 2,4 %. Mírně naopak poklesl počet žádostí o odklad povinné školní docházky.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo druhé kolo diskuse o standardu kvality profese učitele.  Standard je vytvářen za účelem cílené podpory učitelů a jejich celoživotního profesního růstu provázaného s vyšším mzdovým ohodnocením. Očekává se, že bude nápomocný též při formování profilu absolventa vysokoškolského studia učitelství.

Pedagogové, stejně jako celá široká veřejnost může pojetí a obsah standardu ovlivňovat vyplněním dotazníku až do 15. července 2009. V rámci prvního kola debaty, která probíhala v období od 16. března do 18. května 2009, bylo účastníky vyplněno celkem 349 dotazníků. Výstup z těchto dotazníků je již nyní dostupný na webu http://standarducitele.rvp.cz.

Strana 73 z 75První   Předchozí   66  67  68  69  70  71  72  [73]  74  75  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...