Školství

S využitím datových schránek, které zavádí ministerstvo vnitra (MV) pro zjednodušení komunikace se státními institucemi a orgány, by se mělo zrychlit a značně zlevnit rozesílání a doručování otázek pro jednotné státní maturity. Ty chystá ministerstvo školství už na příští rok.

Původní plán státních maturit počítal s rozvozem otázek auty tři dny před maturitní zkouškou. Podle plánu MV by se vše značně zjednodušilo. „V den maturity by šlo jediným kliknutím z ministerstva školství rozeslat maturitní otázky na sto tisíc adres, tedy všem maturujícím studentům. A pokud by student neměl notebook a zřízenu vlastní datovou schránku, obdržel by otázky přes datovou schránku své školy,“ vysvětluje náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, jak by v praxi mělo vše vypadat.

Podrobnosti najdete na portálu Novinky.cz.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) předalo k projednání v pracovních komisích Legislativní rady vlády návrh vyhlášky o ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou. Ten je zpracován na základě zákonného zmocnění v § 81 odst. 11 a § 113a zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, tedy tzv. školského zákona.

Pokud se zajímáte o to, co návrh této vyhlášky obsahuje, máte možnost si jej prostudovat na stránkách MŠMT.

Státní maturita se odkládat nebude. Takové je hlavní poselství zprávy, kterou po rozhodnutí ministryně Miroslavy Kopicové zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na svých webových stránkách.

Podle názoru ministryně probíhá příprava maturity podle stanoveného časového harmonogramu. Logistika celého projektu je v tuto chvíli dobře připravena. „Je mi jasné, že nová maturita je robustní a velice ambiciózní záležitost,"  říká Kopicová a dodává: „Navíc proběhne příští rok poprvé, což s sebou nese i určitá rizika. Ta jsou ale dobře ošetřena a existují i různé záložní varianty. Mám ze současného stavu příprav velmi dobrý pocit a jsem přesvědčena, že zdárná realizace státní maturity příští rok je nejen žádoucí, ale i naprosto reálná."

Více informací naleznete na stránkách MŠMT.

Ocenění pro nejlepšího učitele České rupubliky roku získala Lucie Andělová, která tak porazila svých 61 soupeřů v anketě Zlatý Ámos. Korunku pro vítěze si učitelka ze základní školy Komenského v Karviné odnesla také z hlasování dětské poroty a získala tak i titul Dětská Ámoska 2009. Lucie Andělová je teprve pátou ženou, která zvítězila v této již šestnáct let organizované anketě.
Aktuálně 15 vysokých škol nebo jejich fakult v Česku, které stále přijímají přihlášky ke studiu v následujícím akademickém roce, nepožaduje od adeptů složení přijímacích zkoušek. Na dalších 20 je navíc pravděpodobnost přijetí vyšší než 80 %.

Zájemci o vysokoškolské studium stále mají šanci přihlásit se na 60 vysokých škol či fakult. Nejvíce možností je na technicky zaměřených školách, volná místa ale hlásí i ekonomické nebo humanitní obory.

Více informací najdete na portálu Novinky.cz nebo informačním serveru Navigatorka.cz.
Strana 74 z 75První   Předchozí   66  67  68  69  70  71  72  73  [74]  75  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je kvalitně vytvořený a propracovaný program, který směřuje přímo k potřebám školy.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...