Legislativa

Ministr školství Josef Dobeš se rozhodl zrušit část Vyhlášky č. 73/2005, která uvádí, že pokud nemá škola možnosti a podmínky, nemusí zdravotně postižené studenty přijímat a učit. Své rozhodnutí odůvodnil ministr tím, že nelze diskriminovat zdravotně postižené, neboť by se porušoval školský zákon a rovný přístup ke vzdělávání všech bez rozdílu.

Vláda ČR reaguje na potřebu zlepšit propojení pracovního a rodinného života a začne podporovat existenci firemních školek. MŠMT připravilo návrh legislativních změn v rámci novely zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, jejíž účinnost by měla být od 1. 9. 2011. Firemní školky mají též vyřešit problém s omezenými kapacitami ve veřejných mateřských školkách, usnadnit návrat zaměstnanců firem na pracovní trh, podpořit finanční soběstačnost rodin a dětem zaměstnanců poskytnout kvalitní předškolní vzdělávání.

Ministerstvo školství chystá novelu zákona o pedagogických pracovnících, jež by měla začít platit od ledna 2012. Reaguje tak na stížnosti učitelů odborných výcviků, kteří mají vystudovaný učební obor s maturitou a dle zákona musí mít i výuční list.

Společnost ŠKOLA ONLINE v rámci včerejšího společného setkání VIP a střediskových škol představila směr, kterým se bude školní informační systém Škola OnLine – Katedra ubírat v nadcházejícím období. Hlavními probíranými tématy byly státní maturity, export dat o uchazečích VOŠ nebo nová evidence školní matriky.

Všechny vyšší odborné, střední, základní školy a konzervatoře musí do 2. května 2011 předat data o svých žácích v rámci tzv. jarního aktualizačního sběru dat ze školní matriky. Na splnění své zákonné povinnosti tak zbývá školám poslední týden.

Školní informační systém Škola OnLine Vám nabízí účinný nástroj pro elektronické vedení školní matriky, pokročilé kontrolní mechanismy i odbornou pomoc s evidencí a vykazováním dat.

Strana 12 z 14První   Předchozí   5  6  7  8  9  10  11  [12]  13  14  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...