Legislativa

Od dnešního dne mohou školy předávat individuální data ze školní matriky Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV). V aplikaci Katedra slouží k tomuto účelu formulář Export dat pro ÚIV (Administrace – Export dat). Sběrné období ponechte takové, jaké je v systému přednastavené. Pro kontrolu stiskněte na tomto formuláři tlačítko Zkontrolovat. Pokud se nějaké chyby objeví, postupně je všechny opravte. V případě, že máte soubor bez jediné chyby, můžete jej zaslat na ÚIV. Na stejnojmenném formuláři si nejprve přes tlačítko Exportovat vyexportujte všechny soubory, které si uložte ve svém počítači. Poté se přihlaste do aplikace Matrika a data odešlete.

Na dnešním jednání vlády byl všemi ministry jednomyslně zamítnut návrh senátora Marcela Chládka na zrušení státních maturit. S tímto stanoviskem vlády půjde nyní návrh do poslanecké sněmovny.

Vláda tak svým dnešním rozhodnutím dala jasně najevo, že plně podporuje konání ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše, který reformu v podobě konání státní maturity prosadil ve vládě již v srpnu.

9.12 přijal Senát návrh na zrušení státních maturit. Pokud by jej podpořila vláda i Poslanecká sněmovna, nekonali by studenti v letošním školním roce státní maturitu. Tvůrcem návrhu je Marcel Chládek, senátor za ČSSD, který celý projekt kritizuje za jeho předraženost a nepřipravenost, dále za další administrativní zatěžování škol. Někteří senátoři však státní maturitu hájí, např. Petr Bratský (ODS). Jsou si totiž vědomi toho, že by zrušení těchto maturit přineslo velké komplikace, otázkou by i bylo, zda by nemusela Česká republika vracet peníze, které na projekt získala od Evropské unie. Příprava státních maturit přišla od roku 2000 na 342 milionů korun a do příštího roku se zvýší o dalších 285 milionů.

Strana 14 z 14První   Předchozí   5  6  7  8  9  10  11  12  13  [14]  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro vedení školy je jednoduché provádět kontrolu docházky, hodnocení a probrané učivo u jednotlivých žáků nebo celých tříd.

Mgr. Karolína Žáková
SSUPŠ - Zámeček

Zobrazit další...