Legislativa

Od září 2012 začne platit nová vyhláška, která školám umožní manipulovat s délkou přestávek a dopoledního a odpoledního vyučování. Dopolední výuka bude moci mít délku maximálně 6 vyučovacích hodin a odpolední taktéž. Přestávky bude moci zkrátit z 10 minut na 5 minut a pauzu na oběd na minimálně 30 minut.   

Dne 23. 7. 2012 byla ve Sbírce zákonů vyhlášena novela vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky. V přiložených souborech zveřejňujeme text novelizační vyhlášky č. 256/2012 Sb., informace k obsahu novely a jako pracovní pomůcku úplný text vyhlášky č. 48/2005 Sb. Platnost novelizovaných ustanovení vyhlášky je od 1. září 2012. Ustanovení o vzdělávání v zahraničí platí od dne vyhlášení, tj. od 23. 7. 2012.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala odvolal dne 8. května 2012 z funkce ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Pavla Zeleného. Řízením Cermatu byl pověřen Jiří Zíka. Důvodem jsou chyby a nejasnosti, které vznikly v průběhu státních maturit a způsob jejich prezentace.

Ve středu 13. 6. 2012 v době od 14.00 do 15.00 bude společnost ŠKOLA ONLINE a.s. pořádat pro své zákazníky bezplatný webový seminář k problematice tisku vysvědčení na konci školního roku. Během jedné hodiny Vám on-line vysvětlíme a připomeneme všechny důležité podklady, které je zapotřebí připravit pro bezproblémové vytištění vysvědčení, i jak správně vysvědčení vytisknout nebo přizpůsobit svým potřebám. Dostaneme se zcela jistě i k nejčastějším dotazům, se kterými se obracíte na zákaznickou podporu systému Škola OnLine - Katedra. Pro účast na semináři nemusíte nikam jezdit, je zapotřebí se jen zaregistrovat a v hodinu konání semináře se pohodlně usadit a pozorně naslouchat.

V úterý 29. května uspořádali odboráři před sídlem MŠMT protestní akci. Projevili tak svůj nesouhlas s chystanou reformou školství, zejména kritizovali plánované zavedení zápisného na vysokých školách či škrty v rozpočtu resortu. S protestujícími pohovořil i ministr školství Petr Fiala. Od odborářů obdržel dopisy, v nichž objasňují, co jim na připravovaných reformách nejvíce vadí. Premiér Petr Nečas odmítnul iniciativu odborářů podpořit.

Strana 6 z 14První   Předchozí   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...