Legislativa

Od září 2012 začne platit nová vyhláška, která školám umožní manipulovat s délkou přestávek a dopoledního a odpoledního vyučování. Dopolední výuka bude moci mít délku maximálně 6 vyučovacích hodin a odpolední taktéž. Přestávky bude moci zkrátit z 10 minut na 5 minut a pauzu na oběd na minimálně 30 minut.   

Dne 23. 7. 2012 byla ve Sbírce zákonů vyhlášena novela vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky. V přiložených souborech zveřejňujeme text novelizační vyhlášky č. 256/2012 Sb., informace k obsahu novely a jako pracovní pomůcku úplný text vyhlášky č. 48/2005 Sb. Platnost novelizovaných ustanovení vyhlášky je od 1. září 2012. Ustanovení o vzdělávání v zahraničí platí od dne vyhlášení, tj. od 23. 7. 2012.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala odvolal dne 8. května 2012 z funkce ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Pavla Zeleného. Řízením Cermatu byl pověřen Jiří Zíka. Důvodem jsou chyby a nejasnosti, které vznikly v průběhu státních maturit a způsob jejich prezentace.

Ve středu 13. 6. 2012 v době od 14.00 do 15.00 bude společnost ŠKOLA ONLINE a.s. pořádat pro své zákazníky bezplatný webový seminář k problematice tisku vysvědčení na konci školního roku. Během jedné hodiny Vám on-line vysvětlíme a připomeneme všechny důležité podklady, které je zapotřebí připravit pro bezproblémové vytištění vysvědčení, i jak správně vysvědčení vytisknout nebo přizpůsobit svým potřebám. Dostaneme se zcela jistě i k nejčastějším dotazům, se kterými se obracíte na zákaznickou podporu systému Škola OnLine - Katedra. Pro účast na semináři nemusíte nikam jezdit, je zapotřebí se jen zaregistrovat a v hodinu konání semináře se pohodlně usadit a pozorně naslouchat.

V úterý 29. května uspořádali odboráři před sídlem MŠMT protestní akci. Projevili tak svůj nesouhlas s chystanou reformou školství, zejména kritizovali plánované zavedení zápisného na vysokých školách či škrty v rozpočtu resortu. S protestujícími pohovořil i ministr školství Petr Fiala. Od odborářů obdržel dopisy, v nichž objasňují, co jim na připravovaných reformách nejvíce vadí. Premiér Petr Nečas odmítnul iniciativu odborářů podpořit.

Strana 6 z 14První   Předchozí   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...