Legislativa

29. února proběhne pochod vysokoškolských studentů, tímto způsobem chtějí dát najevo svoji nespokojenost s připravovanou reformou vysokých škol. Cílem protestů je přinutit vládu, aby neschvalovala připravované změny vysokoškolského zákona, a vrátila je ministrovi školství k přepracování. Pochod začne na náměstí Jana Palacha a bude pokračovat k Úřadu vlády.

Premiér Petr Nečas podporuje chystané změny ohledně vysokých škol, svůj souhlas projevil v pátek 17. 2. na zasedání České konference rektorů.

Od letošního roku mají učitelé přislíbeno navýšení platů, celkově by se mělo jednat o 4 miliardy korun. Finančně polepšit by si měly zejména učitelky v mateřských školách, mohou očekávat až o 3.000 korun více, naopak nejméně dostanou přidáno učitelé na středních školách, a to v řádu několik set korun.

Již 20 z 26 akademických senátů odmítlo návrh vysokoškolských reforem, tímto krokem se tak připojily k většině nespokojených studentů. Dle škol neřešilo MŠMT jejich připomínky, proto svoji kritiku poslaly přímo vládě. Josef Dobeš však tvrdí, že postupoval dle legislativy.

Chcete se dozvědět aktuální informace o průběhu letošních maturit? Tak neváhejte a přečtěte si 11. číslo Maturitního zpravodaje, který shrnuje vše podstatné ohledně maturit v roce 2012! Obsahuje shrnutí maturitního ročníku 2011 a předkládá změny, ke kterým dojde v letošním roce.

Strana 8 z 14První   Předchozí   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...