Obecné

Uvažuje vaše škola o rozšíření výuky pomocí tabletů, interaktivních tabulí či jiné výpočetní techniky? Máte zájem o bezplatné vybavení učitelů tablety a notebooky? Chtěli byste naučit pedagogy pracovat s moderními technologiemi efektivně a nezaplatit ani korunu?

Společnost ŠKOLA ONLINE a.s. plánuje předložit v rámci OP VK projektovou žádost do výzvy 51 na projekt zaměřený na využívání výpočetní techniky ve výuce a související vzdělávání učitelů.

Kromě škol, kde žáci skládají české státní maturity, existují v ČR i školy, kde mohou studenti skládat kromě české maturity i prestižní mezinárodní cambridgeskou maturitu Level A (Cambridge Advance) nebo IGCSE (Cambridge secondary 2) z vybraných předmětů. Tyto typy zkoušek jsou mezinárodně uznávány a studenti těchto škol mají velmi dobrou šanci pro přijetí na zahraniční univerzity. Pro studenty, jejichž úroveň anglického jazyka není pro tyto typy zkoušek zcela dostačující, je na některých školách připraven i podpůrný program ELL (English Language Learners).

Jan Amos Komenský, učitel národů, se narodil 28. března 1592 na Moravě. Tento den je proto oficiálně považován i za český Den učitelů.

Škola OnLine se k oslavám tohoto svátku připojuje a přeje všem pedagogům hodně zdaru, nadšení a neutuchajícího elánu pro vykonávání této náročné profese.

V minulém článku o přihláškách na střední školu jsme Vám slíbili přihlášku, do které se automaticky doplní i údaje o škole, kam se žák hlásí. Plníme tedy slib a tato přihláška je nyní dostupná v Tiskových sestavách pod názvem "Přihláška ke vzdělávání 9. ročník - s údaji o zaevidované SŠ". Samozřejmostí jsou verze i pro ostatní ročníky. Pro správnou funkci této tiskové sestavy je však nutné vyplnit příslušné údaje v matrice na kartě žáka a to na záložce Další vzdělávání.

V jednom z minulých článků jsme se věnovali přijímacím zkouškám z pohledu základní školy – tedy tisku přihlášek. Dnes se zaměříme na pohled z druhé strany – tedy na samotné přijímací řízení z pohledu střední školy. Škola OnLine obsahuje modul pro snadnou evidenci přijímacího řízení. Slouží k evidenci uchazečů, k nastavování všech druhů přijímání na danou školu, k přehledu výsledků přijímacího řízení a k zařazování uchazečů do tříd. V dnešním článku si ukážeme jak založit přijímací řízení a zaevidovat jednotlivé uchazeče.
Strana 3 z 45První   Předchozí   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...