Technologie ve škole

V první polovině roku 2012 proběhl Evropský týden počítačových dovedností 2012 (European e-Skills Week 2012) zaměřený na podporu a zdokonalování počítačových dovedností. V jejím rámci se v České republice uskutečnil test IT dovedností IT Fitness, který od 1.3 do 30.4 2012 na webových stránkách http://www.itfitness.cz/ zdarma nabízel Dům zahraničních služeb. Hlavní cílovou skupinou byli žáci základních a středních škol, ale zúčastnit se jej také mohla veřejnost.

Dnes mají základní, střední a vyšší odborné školy a konzervatoře poslední šanci předat Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy vybraná data o svých žácích. Škola OnLine Vám ráda pomůže splnit Vaši zákonnou povinnost. Stačí nás jen kontaktovat na telefonním čísle 378 229 460.

Na počátku října proběhl webinář věnující se evidenci dat žáků ve školní matrice a předávání dat z ní na ministerstvo školství. Semináře se zúčastnilo několik desítek uživatelů, převážně z řad administrátorů školního informačního systému Škola OnLine. Pro ty z Vás, kteří jste se nemohli semináře zúčastnit, máme připravený videozáznam části tohoto semináře. Přímí účastníci semináře měli navíc možnost klást rozličné otázky k dané problematice, čehož na závěr semináře aktivně využívali.

Vaše dítě onemocní a vy jako rodič máte povinnost jeho nepřítomnost ve škole okamžitě omluvit. Můžete zavolat do školy, avšak nemusí se vám podařit hned napoprvé zastihnout třídního učitele. Levnější, rychlejší a jednodušší pomoc vám nabízí Škola OnLine a její funkce Elektronická omluvenka.

Jste uživatelem systému Škola OnLine, který má na starost vedení školní matriky a předávání výstupů z ní na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy? Pak v pondělí 1. října budete mít možnost zúčastnit se bezplatného webového semináře, který bude věnován velmi aktuálnímu tématu – individuálnímu sběru dat ze školní matriky. V rámci semináře se budeme určitě věnovat novinkám v evidenci žáků, ale naučíme se i způsob, jak efektivně odhalovat a napravovat nedostatky v evidenci.

Strana 11 z 18První   Předchozí   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...