Technologie ve škole

Již 1. října 2012 se rozběhne další individuální sběr dat o žácích základních, středních škol a konzervatoří a o uchazečích vyšších odborných škol. Na předání a kontrolu dat budou mít školy čas pouze do pondělí 15. října. Ověřit správnost dat však můžete již nyní!

Ve škole dochází téměř denně ke změnám v rozvrhu, vyučovací hodiny se suplují, přesouvají, vyměňují nebo odpadají a vedení školy je povinno o této skutečnosti včas informovat své učitele i žáky. Dříve se tomu tak dělo přes školní nástěnku, v dnešní moderní době se však o této skutečnosti můžete dozvědět i elektronicky a kdykoliv budete mít přístup na internet.

Jako třídní učitelé jistě pravidelně hlídáte, aby vám žáci řádně odevzdali omluvenky za své absence. Stejně tak z každodenní praxe víte, že někteří žáci jsou nedisciplinovaní a nosí omluvenky se značným zpožděním, a vy tak zbytečně ztrácíte čas listováním v papírové třídní knize a zjišťováním hříšníků.

Školní informační systém Škola OnLine se i po celý školní rok 2011/2012 rozvíjel a přinášel svým uživatelům nové funkce a možnosti. Následující článek Vám poskytne stručný nástin těch nejdůležitějších novinek zapracovaných v uplynulém školním roce. Při jejich realizaci jsme vycházeli z požadavků škol a zároveň jsme reagovali na legislativní změny. Ve školním roce 2012/2013 jsme nadále otevření přijímat vaše návrhy na vylepšení systému Škola OnLine. A již nyní víme, že je nač se těšit...

Již ve středu 29. 8. 2012 v době mezi 10.00 a 11.30 bude společnost ŠKOLA ONLINE a.s. pořádat pro své zákazníky bezplatný webový seminář. Určený bude tentokrát novým učitelům, kteří se ještě nesetkali se systémem Škola OnLine, nebo jsou začátečníky a chtějí si základy práce s aplikací zopakovat. Začátek webového semináře bude sloužit k orientaci v systému, dále jak se přihlásit - odhlásit a k představení účelu celé aplikace. Následně se podíváme na rozvrh hodin a práci s ním. Naučíme se evidovat a omlouvat docházku a také zadávat známky. Na závěr si ukážeme, jak lze například vytisknout seznam žáků. Registrujte se a zajistěte si místo na semináři!

Strana 12 z 18První   Předchozí   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...