Technologie ve škole

Ve středu 29. 8. 2012 v době mezi 10.00 a 11.30 bude společnost ŠKOLA ONLINE a.s. pořádat pro své zákazníky bezplatný webový seminář. Určený bude tentokrát novým učitelům, kteří se ještě nesetkali se systémem Škola OnLine, nebo jsou začátečníky a chtějí si základy práce s aplikací zopakovat. Začátek webového semináře bude sloužit k orientaci v systému, dále jak se přihlásit - odhlásit a k představení účelu celé aplikace. Následně se podíváme na rozvrh hodin a práci s ním. Naučíme se evidovat a omlouvat docházku a také zadávat známky. Na závěr si ukážeme, jak lze například vytisknout seznam žáků.

Na webovém semináři „Tisk vysvědčení“, zazněly od účastníků dotazy, které pravděpodobně řeší více uživatelů aplikace Škola OnLine - Katedra. Odpovědi na ně proto shrnujeme v tomo článku. Pokud jste se semináře nemohli zúčastnit, můžete si též prohlédnout video věnující se této problematice.

V úterý 26. 6. 2012 v době od 14.00 do 15.30 bude společnost ŠKOLA ONLINE a.s. pořádat pro své zákazníky bezplatný webový seminář věnující se tématům spojených s uzavřením stávajícího školního roku a přípravou školní evidence na  rok nový. Administrátorům aplikace vysvětlíme a připomeneme všechny důležité podklady, které je zapotřebí připravit pro bezproblémové převedení dat, ukončení žáků, dotkneme se problematiky komisionálních zkoušek, přípravy rozvrhu apod. Dostaneme se zcela jistě i k nejčastějším dotazům, se kterými se obracíte na zákaznickou podporu systému Škola OnLine - Katedra. Pro účast na semináři nemusíte nikam jezdit, je zapotřebí se jen zaregistrovat a v hodinu konání semináře se doma či v práci pohodlně usadit a pozorně naslouchat.

Zajímá vás, jakým směrem se bude ubírat rozvoj informačních a komunikačních technologií ve školství v tomto roce? Jste odborný učitel, ICT metodik, řešíte nákup výpočetní techniky pro školu, nebo se přímo podílíte na řízení školy? Pak byste rozhodně 22. března neměli chybět na odborné konferenci „ICT ve školství 2012“.

Již za necelý měsíc se rozběhne další kolo sběru dat ze školní matriky. Tentokrát bude organizované přímo Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, které převzalo v tomto směru agendu bývalého Ústavu pro informace ve vzdělávání. Ten zanikl na konci minulého kalendářního roku.

Strana 13 z 18První   Předchozí   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...