Technologie ve škole

školní informační systém Škola OnLine - KatedraŠkolní informační systém Škola OnLine – Katedra nabízí uživatelům samostatný modul pro podporu vedení agendy přijímacího řízení na střední a vyšší odborné školy. Tento modul projde v následujících týdnech zásadními úpravami, které rozšíří možnosti evidence dat a jejich následného zpracování.

Žáci posledních ročníků základních škol budou v následujících týdnech řešit, na kterou střední školu podají přihlášku k dalšímu (střednímu) vzdělávání. Tomuto kroku však předchází ještě vytištění přihlášky základní školou, resp. vydání potvrzení o studijních výsledcích žáka na základní škole. V tomto článku si proto ukážeme, jakým způsobem mohou základní školy vytisknout přihlášku přímo z prostředí Školy OnLine.

Škola OnLine podporuje nejnovější verzi špičkového generátoru rozvrhů aSc Rozvrhy. Využít ji můžete například již při vytváření rozvrhu na 2. pololetí školního roku. Kromě verze 2012 máte samozřejmě možnost se Školou OnLine i nadále používat starší verze aplikace. Připravíte se však o řadu novinek, které verze 2012 přináší.

V 21. stolení už bychom těžko hledali školu, která netiskne žákům vysvědčení pomocí počítače. Tradice ručně psaných vysvědčení přetrvává snad pouze v některých třídách prvního stupně základních škol. Využití výpočetní techniky pro tisk vysvědčení totiž přináší školám řadu výhod. Přesvědčte se i vy, že tisk vysvědčení je rychlý – pouze je nutné vydat se tou správnou cestou…

Škola OnLine - KatedraVýstupní hodnocení žáka může středním školám sloužit jako vodítko v rámci přijímacích zkoušek. Tento článek shrnuje možnosti školního informačního systému Škola OnLine – Katedra v oblasti evidence a tisku výstupního hodnocení žákům zákaldních škol.

Strana 14 z 18První   Předchozí   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...