Technologie ve škole

Výkaz Z 2-01 o školní družině a školním klubuKaždoroční předávání výkonového výkazu Z 2-01 o školní družině – klubu je nyní díky aplikaci Škola OnLine – Katedra výrazně příjemnější a jednodušší. Školní informační systém Katedra totiž před několika dny přišel s novou funkcí umožňující sestavení tohoto výkazu. Jednotlivé položky výkazu o školní družině – klubu jsou automaticky napočítány na základě údajů evidovaných v rámci školní matriky a evidence dětí docházejících do školní družiny – klubu.

Přehlídka a soutěž nejlepších výukových objektů Domino získala záštitu ministra Josefa Dobeše.  

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) vyhlásil 1. ročník celostátní přehlídky výukových objektů 2011 na podporu kreativity pedagogických pracovníků.

Již 1. října 2011 se rozběhne podzimní sběr dat o žácích a uchazečích vyšších odborných škol. Na předání a kontrolu dat budou mít školy čas pouze do pondělí 17. října. Ve srovnání s předchozími školními roky tedy pro základní školy a konzervatoře dochází ke zkrácení doby na předání dat. Školy však již nebudou muset předávat agregované statistické výkazy S 3-01 a S 9-01. Změna nastane též pro vyšší odborné školy, kterých se dotkne inovovaný sběr dat o uchazečích.

Internetové prohlížečeAplikace Katedra, Žákovská a Akademie prošly během letních měsíců řadou významných úprav. Méně viditelnou, nicméně velmi podstatnou změnou je podpora nových verzí internetových prohlížečů. Zářijová verze školního informačního systému přináší podporu i pro Internet Explorer 9, Firefox 6 a Chrome 2.

Projekt PRUT, jehož hlavním cílem je podpořit výuku průřezových témat na základních školách v celé České republice, se od začátku září otevírá všem zájemcům z řad škol a pedagogických pracovníků. Každý, kdo má zájem obohatit svou výuku doplňkovými elektronickými materiály na průřezová témata, se může do tohoto projektu zcela zdarma zapojit.

Strana 16 z 18První   Předchozí   9  10  11  12  13  14  15  [16]  17  18  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...