Technologie ve škole

Všechny vyšší odborné, střední, základní školy a konzervatoře musí do 2. května 2011 předat data o svých žácích v rámci tzv. jarního aktualizačního sběru dat ze školní matriky. Na splnění své zákonné povinnosti tak zbývá školám poslední týden.

Školní informační systém Škola OnLine Vám nabízí účinný nástroj pro elektronické vedení školní matriky, pokročilé kontrolní mechanismy i odbornou pomoc s evidencí a vykazováním dat.

ICT ve školstvíDne 23. března 2011 se v Malostranském paláci v Praze uskuteční 1. ročník odborné konference a doprovodné výstavy ICT ve školství. Jedná se o akci zaměřenou na informační a komunikační technologie ve školství, určenou především pro pedagogy, ICT metodiky, pedagogické a vzdělávací instituce, představitele státní správy a samosprávy, dodavatele ICT technologií, poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.

Záštitu nad touto akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Od 1. 10. 2010 realizuje společnost CCA Group a.s. ve spolupráci se SCIO projekt „Podpora využití ICT ve výuce průřezových témat na základních školách“, jehož předmětem je podpora využití informačních technologií při rozvoji výuky průřezových témat na druhých stupních základních škol v celé ČR.

Zastaralá technika a její všeobecně malé využívání, to jsou hlavní výstupy ze šetření, které provedla Česká školní inspekce (ČŠI) na českých základních školách.

Celých 44 % počítačů je starších než 5 let. Školám ale na novou techniku chybí dostatek prostředků a pro správné využívání počítačů nebo interaktivních tabulí často nemají dostatečnou metodickou podporu.

Strana 18 z 18První   Předchozí   9  10  11  12  13  14  15  16  17  [18]  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...