Technologie ve škole

Před několika dny vyšel v Plzeňském deníku článek „Server zlobí žáky i školu“, který popisuje závažné problémy Střední průmyslové školy v Klatovech způsobené výpadkem jejich školní agendy. Byť tato škola nevyužívá produkty naší společnosti i my jsme na lince zákaznické podpory školního informačního systému Škola OnLine zaznamenali několik dotazů od uživatelů dotazujících se na zabezpečení námi provozovaného řešení proti selhání. Pojďme se proto nyní detailně podívat, jaká rizika hrozí školám při provozování školních informačních systémů a jak je mohou eliminovat.

Další novinkou ve Škole OnLine je tisk Zápisových lístků – stejně jako přihlášky na SŠ je velmi snadno a rychle vytisknete svým žákům přímo ze Školní matriky pomocí modulu Tiskové sestavy. Postup tisku je z větší části shodný s postupem pro tisk Přihlášek na SŠ - podrobný popis naleznete v předchozím článku Vytiskněte přihlášku na SŠ přímo ze školní matriky!

Novinky ve Škole OnLine pokračují – připravili jsme pro Vás i možnost tisku přihlášek na SŠ, které velmi snadno a rychle vytisknete svým žákům přímo ze Školní matriky pomocí modulu Tiskové sestavy. Tento způsob tisku je vhodný především pokud žákům předáváte přihlášky s vyplněnými osobními údaji a známkami a školu kam se hlásí, si žáci vyplní sami. Výhoda spočívá v tom, že můžete vytisknout v několika rychlých krocích přihlášky pro všechny žáky z jedné třídy nebo i pro všechny žáky celého ročníku najednou.

V nadcházejících dnech čekají základní školy zápisy do prvních tříd. Připravili jsme pro Vás v letošním roce několik novinek, které Vám usnadní práci s evidencí budoucích prvňáčků. Samotný postup jak evidovat děti se nemění a je podrobně popsán ve videonápovědě, kterou naleznete ZDE, případně v uživatelské příručce ZDE.

Blíží se konec pololetí a tedy i čas, kdy se bude definitivně rozhodovat, jaké známky přinesou žáci domů na vysvědčení. Během pololetí Vám Škola OnLine pro toto rozhodnutí připravila podklady, ale samotné rozhodování za Vás samozřejmě nevyřeší – zvláště pokud známka vychází nerozhodně.

Strana 7 z 18První   Předchozí   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...