Výuka

Inspiraci či radu můžete nalézt již ve třetím sborníku klíčové aktivity Funkční vzdělávání národního projektu Klíče pro život „Změna je život“. Změna k životu moderního člověka dneška neodmyslitelně patří – v současné dynamické době není možné ustrnout, je nutné se orientovat, mít nové informace, prostě se celoživotně vzdělávat. Neboť Nerudovo „kdo chvíli stál, již stojí opodál, den žádný dvakrát se již nenarodí…“ platí na počátku 21. století dvojnásobně. Možná trojnásobně pak pro vedoucí pracovníky organizací, jejichž smyslem je práce s dětmi a mládeží.

Prezident Václav Klaus dnes podepsal novelu školského zákona, která upravuje podobu státních maturit. Pro příští dva roky budou povinnou část tvořit dva předměty a maturity budou mít jednotnou úroveň zadání.

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska pořádá I. celorepublikový den otevřených dveří soukromých škol, který se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2012 na soukromých školách v ČR. Soukromé školy představí své nejnovější vzdělávací metody, své žáky a jejich úspěchy, moderně vybavené učebny a zároveň zpraví o vztahu žák – pedagog a škola – rodič.

V první polovině roku 2012 proběhl Evropský týden počítačových dovedností 2012 (European e-Skills Week 2012) zaměřený na podporu a zdokonalování počítačových dovedností. V jejím rámci se v České republice uskutečnil test IT dovedností IT Fitness, který od 1.3 do 30.4 2012 na webových stránkách http://www.itfitness.cz/ zdarma nabízel Dům zahraničních služeb. Hlavní cílovou skupinou byli žáci základních a středních škol, ale zúčastnit se jej také mohla veřejnost.

V uplynulých dnech byl zahájen již 4. ročník soutěže Finanční gramotnost pro školní rok 2012/2013. Vyhlašuje ji MŠMT a již podruhé bude hodnocena v programu Excelence středních škol. Nejlepší výsledky účastníků pak budou výrazně zohledněny v rámci finančních odměn pedagogů, kteří dané žáky připravovali.

Strana 10 z 27První   Předchozí   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...