Výuka

Ze zprávy České školní inspekce vyplývá, že počet žáků zařazených v programech upravujících vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením se od školního roku 2009/2010 snížil o 8,6 %, a to díky implementaci legislativy České republiky zaručující rovný přístup a podmínky ve vzdělávání. Do té doby bylo kritizováno nadměrné zařazování dětí do programů speciálního vzdělávání.

43. ročník Mezinárodní fyzikální olympiády byl pro český tým úspěšný. Celkem 5 středoškoláků si z ní přivezlo 5 medailí, 4 stříbrné a 1 bronzovou. Olympiáda se konala v Estonsku ve dnech 15. až 24. července. Zúčastnilo se jí 378 soutěžících z 81 států. Nejlepší družstvo pocházelo z Čínské lidové republiky a Tchaj-wanu. České družstvo skončilo na 18. – 20. místě a z Evropské unie bylo nejlepší německé družstvo, které obsadilo 5. příčku.

Ve dnech 22. – 24. srpna 2012 proběhne v Jihlavě vzdělávací program Škola čtenářských dovedností. Tento pobytový kurz pořádá Národní institut pro další vzdělávání, je akreditován MŠMT a vhodný pro šablonu Čtenářská a informační gramotnost v projektu EU základním školám. Je určen všem učitelům bez rozdílu aprobace 1. a 2. stupně ZŠ, víceletých gymnázií, speciálních škol i ostatním zájemcům. Seminář by měl pedagogům nabídnout náměty, metodiku a inspiraci, jak mohou u žáků rozvíjet čtenářské dovednosti. Cena kurzu je 1.770 Kč + náklady na stravu a ubytování. Tyto výlohy lze hradit z projektu EU peníze školám.

Letošní maturity konalo 103 tisíc žáků, z tohoto počtu jich 21,2 % propadlo, to je o 2 % více než loni. Souhrnné výsledky zhoršili zejména maturanti, kteří zkoušku opakovali z minulého školního roku. Nejhůře dopadli žáci z matematiky a českého jazyka. Proti výsledkům zkoušek se odvolalo 6.942 maturantů, loni jich bylo pouze 1.414. Nejvíce stížností se týkalo písemných zkoušek z českého jazyka. Žáci poukazovali zejména na neobjektivitu a přísnost hodnocení.

Maturitní vysvědčení obdrží každý žák, který úspěšně vykonal maturitní zkoušku, a to nejpozději do 6 pracovních dnů poté, co škola předá CERMATu výsledky ústních zkoušek společné části a profilových zkoušek všech svých maturantů. Ten, kdo konal zkoušku společné části maturitní zkoušky, obdrží protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky.

Strana 12 z 27První   Předchozí   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...