Výuka

Učíte na gymnáziu a přemýšlíte o tom, jak žákům ve výuce prezentovat Evropskou unii a její fungování? Chcete jim nastínit, jaké otázky musí řešit politici na úrovni jednotlivých členských zemí a s čím se potýkají jejich zástupci ve vedení Unie? Zajímají Vás názory žáků na vývoj v ekonomice, průmyslu, zemědělství nebo životním prostředí?

Pokud jste si na uvedené otázky odpověděli Ano, pak máte možnost vyzkoušet ve výuce strategickou hru "Evropa 2045".

Zrušení minimálního počtu žáků ve škole a tím možnost další existence malotřídních škol s nízkým počtem dětí přináší novela školského zákona, kterou podepsal prezident Václav Klaus.

Malotřídky mohou fungovat dál i s malým počtem žáčků v případě, že jejich zřizovatel jim udělí výjimku a uhradí rozdíl v nákladech oproti stanovenému mimimálnímu počtu dětí. Novela rovněž umožňuje nástup talentovaných dětí, mladších šesti let, do prvních tříd základních škol. Také upravuje některé podmínky příjímacího řízení ke studiu na středních školách nebo hodnocení v rámci společné části státní maturitní zkoušky.

Více informací o nových ustanoveních a úpravách školského zákona, která mají vejít v platnost do konce února, naleznete zde.

Strana 27 z 27První   Předchozí   18  19  20  21  22  23  24  25  26  [27]  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...