Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Letošní maturity konalo 103 tisíc žáků, z tohoto počtu jich 21,2 % propadlo, to je o 2 % více než loni. Souhrnné výsledky zhoršili zejména maturanti, kteří zkoušku opakovali z minulého školního roku. Nejhůře dopadli žáci z matematiky a českého jazyka. Proti výsledkům zkoušek se odvolalo 6.942 maturantů, loni jich bylo pouze 1.414. Nejvíce stížností se týkalo písemných zkoušek z českého jazyka. Žáci poukazovali zejména na neobjektivitu a přísnost hodnocení.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala odvolal dne 8. května 2012 z funkce ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Pavla Zeleného. Řízením Cermatu byl pověřen Jiří Zíka. Důvodem jsou chyby a nejasnosti, které vznikly v průběhu státních maturit a způsob jejich prezentace.

Ministr Fiala seznámil Českou konferenci rektorů s připravovanou náplní reformy terciárního vzdělávání. Reforma bude uskutečněna formou novelizace stávajícího vysokoškolského zákona. MŠMT se zároveň dohodlo s vysokými školami na snížení počtu studentů pro akademický rok 2012/2013, a to zejména na základě očekávaného demografického poklesu a podpory kvality vzdělávacího procesu.

V úterý 29. května uspořádali odboráři před sídlem MŠMT protestní akci. Projevili tak svůj nesouhlas s chystanou reformou školství, zejména kritizovali plánované zavedení zápisného na vysokých školách či škrty v rozpočtu resortu. S protestujícími pohovořil i ministr školství Petr Fiala. Od odborářů obdržel dopisy, v nichž objasňují, co jim na připravovaných reformách nejvíce vadí. Premiér Petr Nečas odmítnul iniciativu odborářů podpořit.

Ministr školství Petr Fiala přerušil navrhovanou reformu financování škol svého předchůdce Josefa Dobeše, a to do doby, než bude znám rozpočet pro roky 2013 a 2014. Původně totiž bylo v plánu financovat školy dle naplněnosti jejich tříd, to by však vedlo ke slučování popř. rušení některých škol, zejména v malých obcích.

Strana 16 z 43První   Předchozí   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...