Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Od školního roku 2013/2014 začne platit upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (RVP). Ke změnám dochází po 7 letech od jeho vzniku.

Právě vyšlo 15. číslo Maturitního zpravodaje, které vás provede veškerými novinkami ohledně státní maturity pro školní rok 2012/2013.

MŠMT a Národní institut dětí a mládeže MŠMT ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí pořádají u příležitosti 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu literárně-historickou soutěž Cestou dvou bratří.

V letošním roce proběhne již 20. ročník soutěže Zlatý Ámos. Žáci základních a středních škol měli do konce prosince 2012 možnost přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele. Celkově se ankety zúčastní 65 pedagogů, z toho 38 učitelek a 27 učitelů. Ze základních škol bylo nominováno 41 kantorů a ze středních 24.

V letošním školním roce proběhne již 10. ročník literární, historické a fotografické soutěže Daniel, kterou pořádá Národní institut dětí a mládeže MŠMT ve spolupráci s Kulturním a vzdělávacím centrem Židovského muzea v Praze, Památníkem Terezín a Muzeem romské kultury v Brně. Soutěž je jednokolová a jejím letošním tématem je Holocaust a jeho reflexe (současné rasové problémy a problematika soužití různých etnik v ČR). I. kategorie je určena pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií, II. kategorie všem žákům středních škol.

Strana 8 z 43První   Předchozí   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...