Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

MŠMT doporučuje na svých stránkách dokument Desatero pro rodiče dětí předškolního věku, který podává přehled o základních požadavcích na dítě před vstupem do první třídy základní školy. Materiál vytvořili odborníci předškolního vzdělávání a pedagogové z praxe za podpory rodičů dětí předškolního věku.

MŠMT doporučuje základním školám zařadit do svých osnov výuku písma Comenia skript, a to jako alternativu k běžně užívané psací abecedě. Tento druh písma se testoval od září 2010 v 1. a 2. ročníku na 33 základních školách v ČR a setkal se s úspěchem. Písmo děti bavilo, vyhovovalo i levákům a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy společně s Národním institutem dětí a mládeže od října 2012 realizují národní projekt s názvem:K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání. Po prvních měsících nezbytných administrativních úkonů se klíčové aktivity projektu postupně začínají rozjíždět.

Jedličkův ústav, bezbariérová škola, která připravuje zdravotně postižené děti a mládež k integraci do života, oslaví v příštím roce 100 let své existence. V rámci tohoto jedinečného výročí proběhne řada akcí pro žáky, rodiče, učitele, ale také širokou veřejnost.

Prosincové číslo newsletteru MŠMT o evropských záležitostech nabízí řadu zajímavostí a novinek z oblastí vzdělávání a odborné přípravy, výzkumu a vývoje, mládeže a sportu.

Strana 9 z 43První   Předchozí   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...