Ústav pro informace ve vzdělávání

Výkaz Z 2-01 o školní družině a školním klubuKaždoroční předávání výkonového výkazu Z 2-01 o školní družině – klubu je nyní díky aplikaci Škola OnLine – Katedra výrazně příjemnější a jednodušší. Školní informační systém Katedra totiž před několika dny přišel s novou funkcí umožňující sestavení tohoto výkazu. Jednotlivé položky výkazu o školní družině – klubu jsou automaticky napočítány na základě údajů evidovaných v rámci školní matriky a evidence dětí docházejících do školní družiny – klubu.

Již pouze 2 pracovní dny zbývají školám na předání dat o žácích Ústavu pro informace ve vzdělávání. Společnost ŠKOLA ONLINE vychází vstříc všem školám, které ještě nepředaly data, a rozšiřuje služby zákaznické podpory. Telefonické zákaznická podpora na čísle +420 378 229 460 bude v pátek 14. října a pondělí 17. října dostupná až do 17.00. Na vaše dotazy spojené se školní matrikou jsme připraveni reagovat i o víkendu a to na e-mailu hotline@skolaonline.cz.

Již 1. října 2011 se rozběhne podzimní sběr dat o žácích a uchazečích vyšších odborných škol. Na předání a kontrolu dat budou mít školy čas pouze do pondělí 17. října. Ve srovnání s předchozími školními roky tedy pro základní školy a konzervatoře dochází ke zkrácení doby na předání dat. Školy však již nebudou muset předávat agregované statistické výkazy S 3-01 a S 9-01. Změna nastane též pro vyšší odborné školy, kterých se dotkne inovovaný sběr dat o uchazečích.

Vážené uživatelky, vážení uživatelé Školy OnLine,

vítáme vás po prázdninách opět ve škole a přejeme všem pedagogům, žákům i rodičům hodně úspěchů, sil a nadšení v začínajícím školním roce 2011/2012. Zároveň doufáme, že i nadále bude pro vás práce se systémem Škola OnLine příjemná a nápomocná.

Učitelé regionálního školství dostávali v roce 2010 za odvedenou práci průměrnou měsíční mzdu ve výši 25 151 Kč. V meziročním srovnání to znamená pokles mzdy oproti roku 2009 o 855 Kč. Nejvíce si pohoršili učitelé základních škol, jejichž průměrná mzda poklesla o více jak tisíc korun na 25 802 Kč. Následovali je pak učitelé mateřských škol, kteří na výplatní pásce za rok 2010 nacházeli průměrně o 738 Kč. O něco lépe na tom byli učitelé středních a vyšších odborných škol, kterým průměrná mzda poklesla jen o několik set korun. Učitelé vyšších odborných škol si tak v roce přišli na 28 740 Kč.

Strana 1 z 4První   Předchozí   [1]  2  3  4  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...