K zápisu do 1. ročníku základního vzdělávání se ve dnech 15. ledna až 15. února 2009 dostavilo celkem 115 652 dětí. Ve školním roce 2009/2010 tak nově do lavic prvních tříd usedne 115 652 dětí, z toho bude 54% chlapců. O odklad povinné školní docházky požádali zákonní zástupci u 16 849 dětí.

Oproti roku 2008 se k zápisu dostavilo celkem o 2 299 dětí (o 2 %) více a na tomto navýšení se podílely děti, které přišly k zápisu poprvé. Došlo rovněž k mírnému navýšení počtu zapsaných dětí, kde došlo k růstu o 2,4 %. Mírně naopak poklesl počet žádostí o odklad povinné školní docházky.

Chystá vaše škola renovaci šaten nebo nákup školního nábytku? Využijte nabídky společnosti TechnoBank s.r.o.

Tento český výrobce nabízí  kovové šatní skříňky odolné konstrukce s bezpečnostními prvky - dvouplášťové dveře. Dále nabízí ergonomický školní nábytek s možností výškového nastavení.

Nabízený sortiment a další potřebné informace včetně kontaktů naleznete na www.skolninabytek.com.

TechnoBank (inzerce), 9.6.2009

Vážení uživatelé Školy OnLine,

pro zjednodušení komunikace mezi vámi a pracovníky Školy OnLine a zrychlení odstraňování problémů, které při práci se systémem máte, bychom Vás chtěli požádat o dodržování následujících pravidel.

Přestože ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová rozhodla o pokračování projektu státních maturit s jeho startem v příštím školním roce, je stále "ve hře" i jeho odložení nebo dokonce zrušení.

Poslanec Walter Bartoš z ODS totiž hodlá předložit Sněmovně návrh zákona o odkladu zavedení státních maturit. Kvůli špatné přípravě a informovanosti hovoří o dvouletém odkladu i ČSSD.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo druhé kolo diskuse o standardu kvality profese učitele.  Standard je vytvářen za účelem cílené podpory učitelů a jejich celoživotního profesního růstu provázaného s vyšším mzdovým ohodnocením. Očekává se, že bude nápomocný též při formování profilu absolventa vysokoškolského studia učitelství.

Pedagogové, stejně jako celá široká veřejnost může pojetí a obsah standardu ovlivňovat vyplněním dotazníku až do 15. července 2009. V rámci prvního kola debaty, která probíhala v období od 16. března do 18. května 2009, bylo účastníky vyplněno celkem 349 dotazníků. Výstup z těchto dotazníků je již nyní dostupný na webu http://standarducitele.rvp.cz.

Strana 242 z 265První   Předchozí   237  238  239  240  241  [242]  243  244  245  246  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...