Národní památkový ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury připravil na červen program „Památky otevřené školám“. Jde o nabídku řady aktivit určených především dětem z mateřských škol, základním a středním školám. Zařízení mohou při plánování školních výletů na konci roku vybírat z široké nabídky desítek hradů, zámků a dalších zařízení. Takto obsáhlý program byl připraven vůbec poprvé. Akce jsou uzpůsobeny dle cílových skupin podle věku. Na většinu ze speciálních akcí se účastníci musí předem objednat.

Ministerstvo kultury

S využitím datových schránek, které zavádí ministerstvo vnitra (MV) pro zjednodušení komunikace se státními institucemi a orgány, by se mělo zrychlit a značně zlevnit rozesílání a doručování otázek pro jednotné státní maturity. Ty chystá ministerstvo školství už na příští rok.

Původní plán státních maturit počítal s rozvozem otázek auty tři dny před maturitní zkouškou. Podle plánu MV by se vše značně zjednodušilo. „V den maturity by šlo jediným kliknutím z ministerstva školství rozeslat maturitní otázky na sto tisíc adres, tedy všem maturujícím studentům. A pokud by student neměl notebook a zřízenu vlastní datovou schránku, obdržel by otázky přes datovou schránku své školy,“ vysvětluje náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, jak by v praxi mělo vše vypadat.

Podrobnosti najdete na portálu Novinky.cz.

Ústav pro informace ve vzdělávání prodloužil období, ve kterém je ještě možné předávat údaje v rámci individuálního sběru dat ze školní matriky. Server https://matrika.uiv.cz bude data k rozhodnému termínu 31. března 2009 přijímat nově až do 15. června 2009.

Potřebné informace k aktuálnímu předání dat najdete na stránkách ÚIV.

Pokud si nejste jisti, jak si vyexportovat potřebná data ze Školy OnLine, podívejte se do nápovědy nebo si pusťte návodné videonápovědy (Evidence údajů ve školní matrice a Předání dat na ÚIV).

V sobotu 23. května 2009 v době od 9.00 do 21.00 bude probíhat technická údržba systému Škola OnLine. Portál Školy OnLine, stejně jako aplikace Žákovská, Katedra a Akademie v tuto dobu nebudou dostupné.

Všem uživatelům proto doporučujeme provést veškeré nezbytné úkony mimo plánovanou dobu odstávky.

Děkujeme za pochopení,

Škola OnLine

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) předalo k projednání v pracovních komisích Legislativní rady vlády návrh vyhlášky o ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou. Ten je zpracován na základě zákonného zmocnění v § 81 odst. 11 a § 113a zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, tedy tzv. školského zákona.

Pokud se zajímáte o to, co návrh této vyhlášky obsahuje, máte možnost si jej prostudovat na stránkách MŠMT.

Strana 243 z 265První   Předchozí   238  239  240  241  242  [243]  244  245  246  247  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...