Konec května znamená pro všechny základní školy, střední školy a konzervatoře uzávěrku termínu pro elektronické předání dat do školní matriky ÚIV (Ústavu pro informace ve vzdělávání), a to k rozhodnému datu 31.3. 2009.

Potřebné informace k aktuálnímu předání dat najdete na stránkách ÚIV.

Pokud si nejste jisti, jak si vyexportovat potřebná data ze Školy OnLine, podívejte se do nápovědy nebo si pusťte návodné videonápovědy (Evidence údajů ve školní matrice a Předání dat na ÚIV).

Úředníci Evropské Unie se vracejí do škol, kde dříve studovali... To není zpráva o tom, že si tito zaměstnanci evropských institucí musí doplnit vzdělání, ale informace o projektu Back to School (Zpátky do školy), v rámci kterého během pátku 15. května celkem 65 českých pracovníků úřadů EU navštíví své bývalé střední školy a setkají se zde se studenty.

Projekt je iniciativou Evropské komise, která si klade za cíl přiblížit Evropskou unii studentům středních škol a dát jejím institucím tvář prostřednictvím setkání s krajany pracujícími pro Evropskou unii. Ti budou se studenty mluvit nejen o Unii jako takové, ale také o zkušenostech, které jim práce pro evropské instituce přinesla.

Chystá vaše škola renovaci šaten nebo nákup školního nábytku? Využijte nabídku společnosti TechnoBank s.r.o.

Tento český výrobce nabízí kovové šatní skříňky odolné konstrukce s bezpečnostními prvky - dvouplášťové dveře. Dále nabízí ergonomický školní nábytek s možností výškového nastavení.

Nabízený sortiment a další potřebné informace včetně kontaktů naleznete na www.skolninabytek.com.

 

 

 

TechnoBank (inzerce), 4.6.2009

Státní maturita se odkládat nebude. Takové je hlavní poselství zprávy, kterou po rozhodnutí ministryně Miroslavy Kopicové zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na svých webových stránkách.

Podle názoru ministryně probíhá příprava maturity podle stanoveného časového harmonogramu. Logistika celého projektu je v tuto chvíli dobře připravena. „Je mi jasné, že nová maturita je robustní a velice ambiciózní záležitost,"  říká Kopicová a dodává: „Navíc proběhne příští rok poprvé, což s sebou nese i určitá rizika. Ta jsou ale dobře ošetřena a existují i různé záložní varianty. Mám ze současného stavu příprav velmi dobrý pocit a jsem přesvědčena, že zdárná realizace státní maturity příští rok je nejen žádoucí, ale i naprosto reálná."

Více informací naleznete na stránkách MŠMT.

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že v sobotu 23. května 2009 bude probíhat údržba hardwarové infrastruktury, na níž aplikace tohoto systému fungují. Může se proto stát, že během uvedeného dne nebude Škola OnLine (Katedra, Žákovská, Akademie) dostupná.

Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 7.5.2009

 

Strana 244 z 265První   Předchozí   239  240  241  242  243  [244]  245  246  247  248  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...