Systém Škola OnLine, tedy aplikace Katedra, Žákovská a Akademie, nově podporuje ověřování uživatelů prostřednictvím služby Windows Live ID, kterou provozuje společnost Microsoft.

Služba Windows Live ID poskytuje uživatelům možnost přístupu k řadě webů a aplikací bez nutnosti pamatovat si různé přístupové údaje. Při prvním přihlašování k systému Škola OnLine s ověřením přes Live ID je nutné provázat svůj účet s přihlášením k systému Škola OnLine. Opětovné ověření uživatelů je pak již realizováno pouze zadáním přístupových údajů ke službě Windows Live ID. Používání služby Windows Live ID je bezplatné. Více informací můžete získat na webu společnosti Microsoft.

Více o všech nových funkcích systému Škola OnLine najdete zde.

Ondřej Liška pochybuje o účinnosti stávajícího systému hodnocení chování žáků a chtěl by jej proto změnit. Známky jako velmi dobré, uspokojivé a neuspokojivé by tak mohly v dohledné době zmizet z vysvědčení.

Historie hodnocení chování žáků přitom sahá až do osmnáctého století, kdy se mravy hodnotily ještě stupni velmi dobré, dobré, prostřední, školnímu řádu neodpovídající. V průběhu let se pak způsob hodnocení ještě několikrát změnil, až se ustálil na stávající stupnici.

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že ve středu 4. března proběhne pravidelná údržba serverů. V době od 21 do 22 hodin tak může být aplikace krátkodobě nedostupná.
Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 4.3.2009

 

 

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že ve středu 4. března proběhne pravidelná údržba serverů. V době od 21 do 22 hodin tak může být aplikace krátkodobě nedostupná.
Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 4.3.2009

 

Zrušení minimálního počtu žáků ve škole a tím možnost další existence malotřídních škol s nízkým počtem dětí přináší novela školského zákona, kterou podepsal prezident Václav Klaus.

Malotřídky mohou fungovat dál i s malým počtem žáčků v případě, že jejich zřizovatel jim udělí výjimku a uhradí rozdíl v nákladech oproti stanovenému mimimálnímu počtu dětí. Novela rovněž umožňuje nástup talentovaných dětí, mladších šesti let, do prvních tříd základních škol. Také upravuje některé podmínky příjímacího řízení ke studiu na středních školách nebo hodnocení v rámci společné části státní maturitní zkoušky.

Více informací o nových ustanoveních a úpravách školského zákona, která mají vejít v platnost do konce února, naleznete zde.

Strana 246 z 263První   Předchozí   241  242  243  244  245  [246]  247  248  249  250  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je kvalitně vytvořený a propracovaný program, který směřuje přímo k potřebám školy.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...