Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo druhé kolo diskuse o standardu kvality profese učitele.  Standard je vytvářen za účelem cílené podpory učitelů a jejich celoživotního profesního růstu provázaného s vyšším mzdovým ohodnocením. Očekává se, že bude nápomocný též při formování profilu absolventa vysokoškolského studia učitelství.

Pedagogové, stejně jako celá široká veřejnost může pojetí a obsah standardu ovlivňovat vyplněním dotazníku až do 15. července 2009. V rámci prvního kola debaty, která probíhala v období od 16. března do 18. května 2009, bylo účastníky vyplněno celkem 349 dotazníků. Výstup z těchto dotazníků je již nyní dostupný na webu http://standarducitele.rvp.cz.

Národní památkový ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury připravil na červen program „Památky otevřené školám“. Jde o nabídku řady aktivit určených především dětem z mateřských škol, základním a středním školám. Zařízení mohou při plánování školních výletů na konci roku vybírat z široké nabídky desítek hradů, zámků a dalších zařízení. Takto obsáhlý program byl připraven vůbec poprvé. Akce jsou uzpůsobeny dle cílových skupin podle věku. Na většinu ze speciálních akcí se účastníci musí předem objednat.

Ministerstvo kultury

S využitím datových schránek, které zavádí ministerstvo vnitra (MV) pro zjednodušení komunikace se státními institucemi a orgány, by se mělo zrychlit a značně zlevnit rozesílání a doručování otázek pro jednotné státní maturity. Ty chystá ministerstvo školství už na příští rok.

Původní plán státních maturit počítal s rozvozem otázek auty tři dny před maturitní zkouškou. Podle plánu MV by se vše značně zjednodušilo. „V den maturity by šlo jediným kliknutím z ministerstva školství rozeslat maturitní otázky na sto tisíc adres, tedy všem maturujícím studentům. A pokud by student neměl notebook a zřízenu vlastní datovou schránku, obdržel by otázky přes datovou schránku své školy,“ vysvětluje náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, jak by v praxi mělo vše vypadat.

Podrobnosti najdete na portálu Novinky.cz.

Ústav pro informace ve vzdělávání prodloužil období, ve kterém je ještě možné předávat údaje v rámci individuálního sběru dat ze školní matriky. Server https://matrika.uiv.cz bude data k rozhodnému termínu 31. března 2009 přijímat nově až do 15. června 2009.

Potřebné informace k aktuálnímu předání dat najdete na stránkách ÚIV.

Pokud si nejste jisti, jak si vyexportovat potřebná data ze Školy OnLine, podívejte se do nápovědy nebo si pusťte návodné videonápovědy (Evidence údajů ve školní matrice a Předání dat na ÚIV).

V sobotu 23. května 2009 v době od 9.00 do 21.00 bude probíhat technická údržba systému Škola OnLine. Portál Školy OnLine, stejně jako aplikace Žákovská, Katedra a Akademie v tuto dobu nebudou dostupné.

Všem uživatelům proto doporučujeme provést veškeré nezbytné úkony mimo plánovanou dobu odstávky.

Děkujeme za pochopení,

Škola OnLine

Strana 251 z 273První   Předchozí   246  247  248  249  250  [251]  252  253  254  255  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...