Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že v sobotu 23. května 2009 bude probíhat údržba hardwarové infrastruktury, na níž aplikace tohoto systému fungují. Může se proto stát, že během uvedeného dne nebude Škola OnLine (Katedra, Žákovská, Akademie) dostupná.

Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 7.5.2009

 

Kolem 25 procent učitelů na českých základních a středních školách nemá pro výuku přírodovědných či společenskovědních předmětů dostatečnou kvalifikaci. Podle serveru iHNed to v loňském roce zjistili pracovníci České školní inspekce.

Problémy se týkají jak nedostatečných odborných znalostí učitelů, zejména na menších školách, tak pedagogického vzdělání u některých odborně zdatných pedagogů. Podle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy tak čeká všechny učitele, kteří nemají dostatečné odborné nebo pedagogické vzdělání, dodatečné prezenční nebo dálkové vysokoškolské studium, kam musí nastoupit do roku 2014. Výjimku dostanou pouze učitelé, jimž je více než 45 let a mají za sebou aspoň desetiletou praxi.

Chystá vaše škola renovaci šaten nebo nákup školního nábytku? Využijte nabídku společnosti TechnoBank s.r.o.

Tento český výrobce nabízí kovové šatní skříňky odolné konstrukce s bezpečnostními prvky - dvouplášťové dveře. Dále nabízí ergonomický školní nábytek s možností výškového nastavení.

Nabízený sortiment a další potřebné informace včetně kontaktů naleznete na www.skolninabytek.com.

TechnoBank (inzerce), 27.4.2009

Chtěli byste při práci s aplikací Katedra využívat možnost tvorby a tisku různých dokumentů a nevíte, jak na to? Pak využijte nové videonápovědy na generování tiskových sestav ve Škole OnLine.

Z videosekvencí "Tvorba dokumentů - jednoduchý dokument" a "Tvorba dokumentů - složitější dokument" se dozvíte řadu důležitých informací o celém procesu tvorby tiskových sestav. Najdete zde návod, jak definovat datovou strukturu dokumentu, jak v aplikaci Word připravit pevnou "kostru" tiskové sestavy a jak do ní nadefinovat správná datová pole. Nakonec uvidíte, které kroky vedou k finálnímu vygenerování vytvořeného dokumentu s konkrétními údaji.

Místo několika kilogramů učebnic a sešitů mít v tašce či batohu jednokilový netbook? To je jistě sen mnoha českých žáků a zřejmě i jejich rodičů. Tuto inovaci, která dětem přináší nejen novou techniku, ale i úlevu pro páteř, v současnosti zkoušejí v Katovicích. A pokud testovací projekt v tomto polském městě skončí úspěšně, přibudou od září.

Odborníci do přístrojů nahráli učebnice, slovníky, mapy a tabulky s matematickými vzorečky. Jsou také vybaveny pro připojení k internetu. A jak jsou netbooky chráněny proti poškození? Dodávající firma Intel na ně instaluje speciální gumový potah.

Strana 253 z 273První   Předchozí   248  249  250  251  252  [253]  254  255  256  257  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...