Učíte na gymnáziu a přemýšlíte o tom, jak žákům ve výuce prezentovat Evropskou unii a její fungování? Chcete jim nastínit, jaké otázky musí řešit politici na úrovni jednotlivých členských zemí a s čím se potýkají jejich zástupci ve vedení Unie? Zajímají Vás názory žáků na vývoj v ekonomice, průmyslu, zemědělství nebo životním prostředí?

Pokud jste si na uvedené otázky odpověděli Ano, pak máte možnost vyzkoušet ve výuce strategickou hru "Evropa 2045".

Systém Škola OnLine, tedy aplikace Katedra, Žákovská a Akademie, nově podporuje ověřování uživatelů prostřednictvím služby Windows Live ID, kterou provozuje společnost Microsoft.

Služba Windows Live ID poskytuje uživatelům možnost přístupu k řadě webů a aplikací bez nutnosti pamatovat si různé přístupové údaje. Při prvním přihlašování k systému Škola OnLine s ověřením přes Live ID je nutné provázat svůj účet s přihlášením k systému Škola OnLine. Opětovné ověření uživatelů je pak již realizováno pouze zadáním přístupových údajů ke službě Windows Live ID. Používání služby Windows Live ID je bezplatné. Více informací můžete získat na webu společnosti Microsoft.

Více o všech nových funkcích systému Škola OnLine najdete zde.

Ondřej Liška pochybuje o účinnosti stávajícího systému hodnocení chování žáků a chtěl by jej proto změnit. Známky jako velmi dobré, uspokojivé a neuspokojivé by tak mohly v dohledné době zmizet z vysvědčení.

Historie hodnocení chování žáků přitom sahá až do osmnáctého století, kdy se mravy hodnotily ještě stupni velmi dobré, dobré, prostřední, školnímu řádu neodpovídající. V průběhu let se pak způsob hodnocení ještě několikrát změnil, až se ustálil na stávající stupnici.

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že ve středu 4. března proběhne pravidelná údržba serverů. V době od 21 do 22 hodin tak může být aplikace krátkodobě nedostupná.
Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 4.3.2009

 

 

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že ve středu 4. března proběhne pravidelná údržba serverů. V době od 21 do 22 hodin tak může být aplikace krátkodobě nedostupná.
Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 4.3.2009

 

Strana 256 z 274První   Předchozí   251  252  253  254  255  [256]  257  258  259  260  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...