Zrušení minimálního počtu žáků ve škole a tím možnost další existence malotřídních škol s nízkým počtem dětí přináší novela školského zákona, kterou podepsal prezident Václav Klaus.

Malotřídky mohou fungovat dál i s malým počtem žáčků v případě, že jejich zřizovatel jim udělí výjimku a uhradí rozdíl v nákladech oproti stanovenému mimimálnímu počtu dětí. Novela rovněž umožňuje nástup talentovaných dětí, mladších šesti let, do prvních tříd základních škol. Také upravuje některé podmínky příjímacího řízení ke studiu na středních školách nebo hodnocení v rámci společné části státní maturitní zkoušky.

Více informací o nových ustanoveních a úpravách školského zákona, která mají vejít v platnost do konce února, naleznete zde.

Věděli jste, že v roce 2012 odejde v Česku do důchodu 40 tisíc učitelů a i kdyby místo nich nastoupili všichni absolventi, bude stále 20% učitelů chybět? Zajímáte se o to, jaké nejčastější chyby se objevují ve školních vzdělávacích programech a jak je ideálně odstranit?

O tyto a řadu dalších informací se na nedávném školení pro vedoucí pracovníky podělili prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Mgr. Karel Bárta, ředitel Libereckého inspektorátu ČŠI.

Upozorňujeme všechny uživatele systému Škola OnLine, že ve středu 4. února proběhne pravidelná údržba serverů. V době od 21 do 22 hodin tak může být aplikace krátkodobě nedostupná.
Děkujeme za pochopení.

Tým Škola OnLine, 3.2.2009

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo na svých webových stránkách pokyny k přijímacímu řízení na střední školy a konzervatoře. Pokud se vás v tomto školním roce "přijímačky" jakkoliv týkají, doporučujeme pečlivé prostudování tohoto dokumentu.

Kompletní text z MŠMT najdete zde.
Informace o aktuální situaci v přípravách škol na přijímací zkoušky si přečtěte zde.

Vzhledem k tomu, že se blíží konec prvního a začátek druhého školního pololetí, upozorňujeme administrátory Školy OnLine, že je třeba provést několik drobných úkonů.

Prvním je převod úvazků na druhé pololetí, co je jednoduchý proces, kterým vás aplikace provede, pokud si v sekci Ostatní vyberete "Převod úvazků mezi obdobími". Nápovědu k této akci najdete zde.

Strana 257 z 274První   Předchozí   252  253  254  255  256  [257]  258  259  260  261  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...