Přednosti školního informačního systému Škola Online

Ředitel

Profitujte z nejmodernějšího školního informačního systému na českém trhu

Umožníme Vám využívat aktuálně nejmodernější školní informační systém na českém trhu. Prostřednictvím sítě Internet a s využitím těch nejmodernějších technologií poskytuje Škola OnLine komplexní systém pro efektivní řízení celé školy.

Ušetřete více jak 40 % provozních nákladů

Škola OnLine je informační systém hostovaný kompletně na našich zařízeních. Díky tomu Vy nepořizujete žádný server, nestaráte se o jeho provoz ani správu. Právě to Vám umožňuje ušetřit i desítky tisíc ročně oproti stávajícímu stavu.

Řídit školu můžete odkudkoliv

Jako ředitel máte k dispozici a velmi snadno přístupné všechny potřebné informace a nástroje k efektivnímu řízení školy. Stačí jen počítač s připojením na Internet.

Bezpečnost a ochrana dat je pro nás nejvyšší prioritou

Škola OnLine poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení stejně jako moderní bankovní systémy. Veškerá data v systému jsou daleko lépe chráněna než na Vašem školním serveru. Se systémem Škola OnLine se nemusíte obávat dopadů zákona na ochranu osobních údajů.

Rozumíme i rodilým mluvčím

Škola OnLine je vyvíjena primárně jako český informační systém, ale umožňuje práci i v anglické a německé jazykové mutaci. Usnadňuje tím například zapojení i zahraničních jazykových lektorů do dění ve škole.

S námi můžete komunikovat snadno a rychle

Díky tomu, že je náš systém plně provozován v internetovém prostředí, může Vám sloužit jako další nástroj pro efektivní komunikaci s kolegy, žáky i rodiči.

Přejděte na Školu OnLine dřív, než řeknete švec

Pro rozběhnutí Školy OnLine nemusíte pořizovat žádný hardware, ani instalovat jakýkoliv software. Výhody Školy OnLine tak můžete začít objevovat během několika minut po zřízení bezplatné zkušební verze.

Správce IT

Používejte vždy to nejlepší

Automaticky používáte vždy tu nejnovější verzi aplikace. Odpadá tak pracné a zdlouhavé instalování aktualizací, jak jste zvyklí z jiných systémů. Ušetřený čas můžete díky tomu strávit užitečněji a příjemněji.

Přizpůsobte aplikaci svým potřebám

Na základě přidělování uživatelských rolí můžete jednoduše řídit přístup k jednotlivým funkcím systému. K dispozici máte množství parametrů aplikace, kterými můžete systém snadno přizpůsobit Vašim potřebám. Sami si můžete nastavit úroveň zabezpečení vstupu uživatelů do aplikace.

O stávající data nepřijdete

Data z vaší stávající školní agendy převedeme bezplatně do Školy OnLine. Nemusíte nic přepisovat, jen nám řeknete, o která data máte zájem, a o zbytek se postaráme my.

Data jsou u nás v bezpečí

Zálohování dat je nudná a často opomíjená činnost, kterou oceníte teprve v okamžiku, kdy se něco stane. S námi si můžete být jistí, že data každodenně zálohujeme a vůbec se o ně staráme tak, abyste o ně nikdy nepřišli, a byla u nás v maximálním bezpečí.

Historie na dosah ruky

Začal nový školní rok, ale vy chcete ještě pracovat s daty z toho předchozího? Že to je složité? U nás máte neustálý přístup k datům z libovolného školního roku. S námi nemusíte složitě obnovovat data z archivu, stačí jen zvolit ten správný školní rok a s daty okamžitě pracujete.

Linux nebo Mac? S námi žádný problém

Škola OnLine není závislá na operačním systému Windows jako konkurenční systémy. Přes internetový prohlížeč ji můžete plně využívat i na Linuxu nebo Mac OS. Stejně tak tiskové sestavy můžete prohlížet a upravovat nejen ve Wordu, ale i v OpenOffice, PDF,…

Rozumíme si s jinými školskými aplikacemi

Rozumíme si výborně i s dalšími IT řešeními používanými na školách. Díky napojení na stravovací systém si jednoduše objednáte jídlo, vazba na docházkový systém Vám zjednoduší zapsání do třídní knihy. Vás ale třeba zaujme integrace s Microsoft Office 365, přenos výsledků e-learningových testů z LMS systémů, nebo …

Ty nejlepší informace přímo od tvůrců

Stále pomáháte uživatelům v práci se školním informačním systémem? Potřebujete zaškolit nové učitele? Stojí Vás to příliš času? Pravidelně organizujeme bezplatné webové semináře, ale i osobní školení s akreditací DVPP. Rádi Vám povíme, jak můžete školní informační systém používat ještě efektivněji.

Učitel

Pracujte pohodlně z domova

Přes internetový prohlížeč z jakéhokoliv počítače a z jakéhokoliv místa, kde právě jste, se přihlásíte přímo do stejného systému. Zadaná data jsou proto vždy aktuální a ihned je vidí i ostatní uživatelé.

Snadnější, než byste čekali

Základní ideou systému Škola OnLine bylo jednoduché ovládání. Drtivou většinu práce mohou učitelé dělat přímo na rozvrhu, který vidí ihned po přihlášení do aplikace. Zápis známek nebo do třídní knihy tak trvá minimální čas a je možné ho jednoduše provést přímo v hodině. Systém byl navržen tak, aby ho bezproblémově dokázali ovládat i uživatelé, kteří nejsou s počítačem velcí kamarádi.

Svůj čas můžete využít lépe

Stále myslíme na to, jak vám učitelům usnadnit práci tak, aby se Vám se systémem Škola OnLine pracovalo co nejlépe. Systém umožňuje spoustu drobností, jakými je například využívání elektronických omluvenek, kdy omluvené hodiny zadá přímo rodič a učitel je pak již jen schválí/neschválí. Nemusíte počítat průměry, počty omluvených a neomluvených hodin a mnoho dalšího, vše za Vás udělá aplikace.

Svět školy na jedno kliknutí

Přímo po přihlášení můžete přes jedno kliknutí zadávat známky a zapisovat do elektronické třídní knihy. Vše stačí zaznamenat pouze jednou, informace se pak zpracovávají pro řadu dalších dokumentů a výstupů (vysvědčení, katalogové listy, přehledové výpisy hodnocení, docházky, odučených hodin, suplování a mnoho dalšího). Máte vždy aktuální a rychlý přehled o třídě, aniž byste museli cokoliv sami počítat nebo složitě dohledávat.

Zpřístupněte výukové materiály svým žákům

Přímo do rozvrhu lze vložit výukový materiál, který pak vidí žáci, popřípadě i jejich rodiče. Je možné tímto způsobem zadávat domácí úkoly, sdílet elektronické kurzy, testy, pracovní listy a další podpůrné materiály pro výuku. Škola OnLine dokáže přenášet hodnocení z výukové platformy OLAT. Na Vás pak je pouze vybrat test, zadat ho žákům a pak jen potvrdit výsledné hodnocení.

Získejte přístup k tisícům hotových kvalitních výukových materiálů

Díky možnosti přímého propojení s výukovými portály mají učitelé možnost přímo z aplikace využívat tisíce již hotových a prověřených digitálních učebních materiálů. Z obsáhlé databáze otázek můžete velmi jednoduše vytvořit i elektronický test pro své žáky. Aplikace Vám jej navíc sama opraví a vyhodnotí. Veškeré výukové materiály jsou Vám k dispozici pochopitelně zdarma.

Nikdy Vás nenecháme v úzkých

Vyskytl se snad nějaký problém? To nás velmi mrzí. Jsme připraveni Vám každý pracovní den poskytnout profesionální podporu. Telefonujte, mailujte a vše během chvíle vyřešíme k Vaší plné spokojenosti.

Rodič/žák

Mějte neustálý přehled o dění ve škole

V osobním kalendáři na hlavní stránce máte přístupné vše důležité. Vidíte, co se probírá v jednotlivých předmětech včetně výukových materiálů, víte o plánovaném zkoušení a neuniknou Vám ani žádné akce školy. Díky elektronické žákovské máte také stálý přehled o prospěchu a docházce Vašeho potomka.

Buďte v kontaktu se školou

Často využívanou součástí aplikace je nástroj pro přímou komunikaci s třídním učitelem, jakož i celým pedagogickým sborem. Účinný komunikační kanál nejen že posílí vztah mezi rodiči a učiteli, ale dá Vám možnost omlouvat absenci svých potomků elektronicky. Žádná zpráva se již nikde nezatoulá, ale vždy si najde toho správného adresáta.

Přistupujte odkudkoliv a kdykoliv

Moderní řešení systému s využitím těch nejmodernějších technologií Vám umožňuje přístup prostřednictvím internetu. Není třeba nic instalovat, ke vstupu do aplikace stačí připojení k Internetu a běžný webový prohlížeč.

Využijte výhody příjemného a jednoduchého ovládání

Pohyb v aplikaci je velmi snadný a intuitivní. Přímo v aplikaci mohou žáci také zpracovávat zadané úkoly a testy. Přístupný je zde i školní e-mail, webový textový editor Word a další bezplatné služby Microsoft Office 365.

I doma se můžete vzdělávat

Učitel má možnost přímo do rozvrhu vkládat konkrétní elektronické výukové materiály. I když to žáci asi neradi uslyší, mají tak díky tomu možnost sledovat probírané učivo i při své absenci. Díky propojení s portály shromažďujícími digitální učební materiály si studenti mohou doplňovat znalosti i z jiných zdrojů.

Objednávejte obědy jednoduše

Propojení se stravovacími systémy Vám umožní snadno objednávat a rušit obědy na jednom místě. Nejen že ušetříte čas, ale nemusíte si ani pamatovat hesla do různých počítačových aplikací.

Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...