Vytvořte účty pro rodiče a žáky
Přečtěte si naše tipy, jak se vypořádat se vzniklou situací.   ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Další školní týden je již za svou polovinou. Žáci zůstávají doma, domácí úkoly a výukové materiály už většina z vás spolu s nimi sdílí přes náš modul Výukové zdroje a testy nebo přes modul Domácí úkoly.

Jsou však stále školy, které této možnosti zatím nevyužily, a právě pro ně je tento díl určený. Pojďme se podívat na to, jak zpřístupnit aplikaci rodičům a žákům pro potřeby domácího vzdělávání.
Vytvoření účtů pro rodiče a žáky
Ve Škole OnLine si vlastně přihlašovací údaje zakládají žáci a zákonní zástupci sami na základě vámi vygenerovaného desetimístného číselného kódu neboli PINu. Tento PIN školy generují pro žáky přímo v evidenci žáků, tedy ve školní matrice a pro zákonné zástupce v evidenci zákonných. Vytvoření PINů se v těchto evidencích provádí hromadně, a to kliknutím na jediné tlačítko.
V evidencích žáků a zákonných zástupců si před odesláním PINů určitě zkontrolujte jejich e-mailové adresy a ty případně opravte nebo doplňte.
Jak na generování PINů ve Škole OnLine
Jak předám vytvořené PINy žákům a zákonným zástupcům?
Přidělili jste PINy žákům a zákonným zástupcům a potřebujete jim je předat? 
Využijte modul Komunikace, kde jednoduše napíšete žákům a zákonným zástupcům zprávu. Ale to už jistě víte, protože tento modul byl tématem úvodního dílu tohoto zpravodaje.
Chcete předat žákům a
zákonným zástupcům návod,
jak na registraci do aplikace?
Stáhněte si do tiskových sestav vaší školy sestavy s názvem „Informace k registraci pro zákonné zástupce“ a „Informace k registraci pro žáky“ a ty jim po vygenerování pošlete na e-maily.
Potřebujete si prohlédnout nějaký předcházející díl? Není problém.
Na stránkách Školy OnLine jsme pro vás připravili přehled všech dílů našeho Speciálního zpravodaje.  
Bakaláři - logo
Naši odborníci vám ochotně zodpoví jakýkoliv dotaz na Školu OnLine, nejrozšířenější školní webový informační systém v ČR.
kontaktujte nás Telefon: +420 371 655 165 Email: hotline@skolaonline.cz Web: www.skolaonline.cz