Změny v aplikaci
Změny v aplikaci k 17. 3. 2025 – distribuce K0764.0.4
Změny v aplikaci
- V menu Výstupy – Tisk seznamů vznikl nový formulář Seznam žáků/studentů prostřednictvím kterého je možno snadno a rychle vytvářet seznamy žáků a studentů s vybranými položkami ze školní matriky včetně informací o zákonných zástupcích žáka/studenta.
- Na formuláři Výstupy – Export dat – Export dat ze školní matriky pro MŠMT jsme pro lepší přehlednost upravili pořadí tlačítek pro kontrolu, vizualizace a export dat
- Na formuláři Zadání hodnocení jsme rozšířili funkčnost ukládání hodnocení o možnost založení nového a podobného hodnocení. K dispozici je tlačítko Uložit a nové podobné
- Navýšili jsme ochranu bezpečnost účtů uživatelů a nově je zasíláno upozornění na přihlášení z nového zařízení, které v případě, že je zaznamenáno neobvyklé přihlášení do aplikace, je o této skutečnosti informován uživatel účtu zprávou na e-mail podrobností o dotyčném přihlášení.
- Na formuláři Evidence zaměstnanců, který slouží pro správu a zakládání nových karet jsme přidali nové tlačítko Nový záznam, které umožní přímé volání formuláře pro zadání nové karty zaměstnance.
- Nový způsob tisku Třídní knihy (menu Třídní kniha – Třídní kniha – Tisk třídní knihy) byl rozšířen o automatické generování záznamů o prázdninách.
- Ve školní matrice jsme v Evidenci zákonných zástupců zavedli kontrolu primárního zákonného zástupce. Aplikace upozorňuje na chybějící označení příznaku „Primární zákonný zástupce pro komunikace„, který má vliv na předávání informací rodičům žáků prostřednictvím modulu Komunikace.
- Na formuláři Role osoby (v menu Správa aplikace – Nastavení) jsme rozšířili možnost filtrování záznamů na „pouze aktivní“.
- Na formuláři Pohotovost učitelů jsme rozšířili možnost zadání pohotovosti na 15 učitelů.
- Na formuláře pro Přesun hodin, Výměnu hodin a Spojení hodin bylo přidáno tlačítko Zpět pro rychlý návrat na formulář Zadávání suplování.
- Na formuláři Evidence školních akcí byl navýšen počet znaků pro generování automatického záznamu do TK v případě zadání školní akce s typem Zrušení výuky nebo Zrušení výuky se zobrazením v rozvrhu.
- Přidali jsme nové popisky k funkčním tlačítkům na formulářích umístěných v pravém horním nebo dolním rohu (např. ikona tiskárny, trychtýře apod.)