Stravovací systém společnosti Veřejná informační služba

Trápí vás nutnost pamatovat si řadu přihlašovacích údajů do různých systémů? Pak následující zpráva je jednoznačně potěšující: školním informační systém Škola OnLine a stravovací systém Strava od společnosti Veřejná informační služba (VIS) dokážou spolupracovat.

 

Všichni uživatelé obou zmíněných systémů si tak vystačí s jedním přihlášením. Mají jedno uživatelské jméno, jedno heslo – a s nimi se dostanou do obou systémů. Naším cílem je vše kolem IT usnadnit!

 

Další, kdo zmíněné propojení využijí, jsou pracovníci školní jídelny a vedoucí pracovníci školy. Data se v obou systémech automaticky synchronizují, proto už není nutné zakládat karty strávníků. Stačí jen vyznačit ve Škole OnLine, kdo se stravuje; následně automaticky vznikne jeho karta ve stravovacím systému.

 

Jak propojení systémů funguje?

Základem propojení je obousměrná komunikace mezi Školou OnLine a stravovacím systémem Strava od společnosti VIS. Díky této komunikaci stravovací systém pravidelně získává ze Školy OnLine základní informace o žácích a pracovnících školy. Hlavní jsou primární identifikační údaje, tedy jméno, příjmení nebo funkce, které potřebuje pro svou interní činnost. Pro žáky a zaměstnance školy, jež identifikuje jako strávníky ve školní jídelně, pak založí karty a umožňuje jejich prostřednictvím objednávání, případně odhlašování obědů. Rodičům žáků také poskytuje přehled o odebraných nebo neodebraných obědech, i když byly uhrazeny.

 

Z pohledu školy je celé propojení systémů Škola OnLine a Strava naprosto transparentní a bez nutnosti jakékoliv složité správy a kontroly.

Vstup do Školy OnLine

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...