18

Abyste mohli od září hladce vplout do školního roku 2022/2023, je zapotřebí připravit Školu Online pro nový školní rok. Tato příprava zahrnuje založení nového školního roku, převod číselníků (předměty, učitelé, stupnice hodnocení, vyučovací hodiny apod.) a následný převod žáků do vyšších ročníků. Většinu této přípravy můžete provést v několika snadných krocích pomocí našeho průvodce převodem dat na nový školní rok, kterého naleznete v menu Správa aplikace - Převod dat - Nový školní rok.

 

Než přistoupíte k převodu dat na formuláři Nový školní rok, doporučujeme nejprve ukončit žáky/studenty, kteří z Vaší školy odchází, tedy absolventy a také žáky, kteří přestupují na jiné školy. Bližší informace k ukončování žáků ZŠ, SŠ a studentů VOŠ a konzervatoří naleznete v tomto článku.

 

 

Prvním krokem je založení nového školního roku v menu Správa aplikace – Číselníky – Období roku. Tento krok lze rovněž provést přímo po spuštění průvodce Převodem dat na nový školní rok prostřednictvím tlačítka „Definovat nové období roku“.

 

UPOZORNĚNÍ: Nový školní rok začíná vždy 1. září bez ohledu na to, zda tento den připadá na sobotu či neděli. Na formuláři Období roku tedy musí být uvedeno v poli Datum od: 1. 9. 2022.

Zařazení žáků do tříd provedete rovněž k datu 1. 9. 2022.

 

Jak probíhá práce pomocí průvodce převodem dat na nový školní rok?

Průvodce naleznete v menu Správa aplikace - Převod dat - Nový školní rok. Převod dat provádíte v aktuálním školním roce tedy 2021/2022.

  • V prvním kroku máte možnost výběru z varianty „Zjednodušený převod“ – doporučený pro školy, které používají pouze evidenci žáků a tisk vysvědčení a „Standardní převod“ – doporučený školám s el. žákovskou, rozvrhem, el. třídní knihou.
  • Třídy, které vznikají nově (v letošním školním roce jste je neměli) je možno založit v kroku „Třídy“ prostřednictvím tlačítka „Nová třída“.
  • Povýšení žáků do vyšších tříd se provádí ručně v kroku Složení tříd (dvojitým kliknutím v poli „Třída do“ a výběrem třídy ze se seznamu tříd - nabízí se třídy označené v předchozím kroku v části Třídy) nebo pomocí tlačítka „Automatické nastavení třídy (DO)“ prostřednictvím kterého se Vám např. žáci ze třídy 1.A přesunou automaticky do 2.A. 
  • U většiny kroků můžete také použít tlačítka „Vybrat vše“ pro hromadné označení všech záznamů pro převod.

 

Jednotlivé záložky průvodce procházíte pomocí tlačítka „Další“ a převod dokončíte v posledním kroku "Shrnutí a uložení" prostřednictvím tlačítka "Uložit převáděná data". 

 

Poznámka: V případě, že po kontrole zjistíte, že se někteří žáci do roku 2022/2023 nepřevedli, je možné převod zopakovat a danou třídu na formuláři Složení tříd nastavit znovu. Není tedy nutné hned napoprvé projít kompletním převodem, a je možné si převést pouze číselníky potřebné pro tvorbu rozvrhu a ke složení tříd se vrátit později. 


Podrobný postup převodu pomocí průvodce naleznete v uživatelské příručce v kapitole Převod dat nebo v příslušné video nápovědě věnované přípravě aplikace na nový školní rok.

 

V případě jakýchkoli dotazů můžete samozřejmě i během prázdnin využít naší zákaznickou podporu a to ve všední dny od 8.00 do 16.00.

Váš tým Škola Online

 

Publikováno v: Nepřehlédněte


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...