12

Jako každé jaro budou školy odevzdávat data ze školních matrik k rozhodnému dni 31. 3. Pojďte se s námi podívat na to co Vás čeká a co pro bezproblémové odevzdání můžete udělat již nyní. 
Kontrola školní matriky ve Škole OnLine.


Abychom měli jistotu, že nám ve školní matrice nic nechybí, provedeme si kontrolu údajů ve školní matrice přímo v aplikaci Škola OnLine. Můžeme ji provádět kdykoliv v průběhu školního roku.

Kontrolu dat nalezneme v menu Evidence osob – Školní matrika – Export ze školní matriky pro MŠMT a spustíme ji pomocí tlačítka "Zkontrolovat".

Oprava údajů školní matriky ve Škole OnLine

V případě, že v datech školní matriky budou nalezeny nesrovnalosti, zobrazí se nám seznam žáků, u kterých byla chyba nalezena.

Kliknutím na chybu si zobrazíme nápovědu k jejímu odstranění. Vlastní nápravu pak provádíme přímo na kartě žáka, na kterou se rovnou z chybového výpisu dostaneme pomocí tlačítka s tužkou.

Odeslání dat ke kontrole na servery MŠMT

V případě, že v aplikaci Škola OnLine nejsou kontrolou nalezeny chyby ve školní matrice, můžeme odeslat data ke kontrole na servery MŠMT.


Nově můžeme využít možnosti přímého odeslání dat ze Školy OnLine na ostrý či testovací server bez nutnosti stahování souboru do počítače. Více se dozvíte na následující adrese