Vstupy pro červen 2010

Blíží se konec 2. pololetí a řada administrátorů systému Škola OnLine bude řešit, jak co nejjednodušeji vyřešit v aplikaci Katedra výuku posledních dnů ve školním roce 2009/2010. Rozvrh hodin pro tyto dny je vhodné vytvořit prostředním školních akcí s typy „s náhradním vyučováním (docházka se eviduje dle školní akce)“, při kterém se vytvoří absence zdrojů, původní vyučovací hodiny dané výuky zůstanou, pouze budou nahrazeny školní akcí, a „zrušení výuky“, kdy se vyučovací hodiny opravdu zruší. Školní akci je možné zaevidovat na formuláři „Školní akce“, ke kterému se dostanete přes menu „Rozvrh – Školní akce“. Při zadávání školní akce je nutné zadat kromě data konání, tříd a třídních učitelů i učitele, kteří budou mít ve třídě dozor. Tito učitelé pak budou mít možnost zapisovat i do elektronických třídních knih.

MŠMT již nyní zveřejnilo přehled prázdnin pro školní rok 2011/2012. Školní vyučování v tomto roce začne ve čtvrtek 1. září 2011 a v 1. pololetí bude ukončeno v úterý 31. ledna 2012, ve 2. pololetí pak v pátek 29. června 2012. Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2011. Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2011 a skončí v pondělí 2. ledna 2012. Vyučování začne v úterý 3. ledna 2012. Pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2012.

 

Věci veřejné (VV) navrhují od roku 2012 zvýšit učitelům jejich odměny o 5.000 korun a zároveň plánují základní nástupní plat pro nové kantory 20.000 korun. Na zvýšení mezd by měly připadnout finance z ministerstva obrany. Zda se tento návrh uskuteční, zatím není jasné. Bude totiž záležet také na postoji ostatních politických stran v koalici. U pedagogických pracovníků by se však setkal určitě s úspěchem.

Učitelé chválí možnost hodnotit žáky slovně místo klasických známek. Tento způsob klasifikace totiž umožňuje lépe postihnout priority a nedostatky dětí, zároveň je nenutí učit se „pro známky“, které popisují pouze jejich krátkodobé znalosti. Také se prohlubuje vazba mezi žáky a učiteli a mezi rodiči a učiteli. Slovní hodnocení se však zatím na školách nevyskytuje často, nejvíce na školách alternativních směrů.

Obliba slovenských studentů vzdělávat se na českých vysokých školách stále roste, nyní jich v ČR studuje 22.000, z toho 16.000 na veřejných vysokých školách a 6.000 na soukromých. Tento trend však může zastavit zavedení školného, které se má do několika let v ČR zrealizovat. Na Slovensku je totiž studium vysoké školy zdarma a zatím nemá vláda v plánu tento stav měnit. Objevuje si i problém, jak by tito studenti školné spláceli. Pokud by tak začali činit až poté, co by dosáhli jako absolventi průměrného příjmu, objevila by se otázka, podle jaké země by se tato průměrná mzda počítala. Vysoké školy se zároveň obávají vysokých nákladů na správu celého systému a možné komplikované vymahatelnosti.
Strana 3 z 9První   Předchozí   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...